DIORAMA\ TORUL DIORAMA\ TORUL

DIORAMA\ TORUL

Diorama (Torben & Helge) wystąpi po raz pierwszy w wydaniu "electronic-set" Zaprezentują wyjątkową set-listę, którą przygotowali specjalnie na tę okazję! Natomiast Słoweński zespół electro-popowy,Torul wystąpi po raz pierwszy w Polsce!

Diorama - niemiecka grupa należąca do czołówki sceny darkwave. Słowo "diorama" pochodzi z greki a znane jest z konstrukcji ze szkła lub tkaniny sprawiających wrażenie trójwymiarowości, które zapoczątkował w XIX wieku L. J. M.- Daguerre.
Ideą twórczości grupy jest rozumienie muzyki jako medium będącego środkiem wyrazu mającemu ilustrować i wizualizować poza prawdę, rzeczywistość i logikę, tak jak diorama tworzy świat wewnątrz świata.

Zespół został założony w 1994 roku przez Torbena Wendta znanego jako gościnnego członka grupy Diary Of Dreams. Torben wcześniej udzielał się w punkowej kapeli Drinking Beer oraz w projekcie Nexus. W 1995 roku dołączył do niego Felix Marc, znany wcześniej z projektów Trance, House i Rave.

Na pytanie fana z Polski czym będzie się różnił ten koncert od standardowych Dioramy, Torben odpowiedział :

"It's going to be some different versions and in gerenal more or less focussing on more electro/uptempo songs, whereas we leave the songs with more guitar and drum influences a little bit aside. A little more old school stuff, if you want to put it that way. Best wishes, Torben"....

Pierwszy electronic set Dioramy odbył się w Kopenhadze w ubiegła sobotę, kolejny już w tą w warszawskiej Progresji!!! !
To nie lada gratka dla wszystkich fanów DIORAMY i nie tylko!
TORUL

Będziemy mogli zobaczyć po raz pierwszy w Polsce, natomiast w Niemczech jest to już grupa o ugruntowanej pozycji muzycznej, posiadająca coraz większe grono fanów na całym świecie, przede wszystkim dzięki swym niesamowitym występom live oraz świetnym płytom.
Jest to Słoweński zespół electro-popowy, którego liderem i założycielem jest Torulsson. Grupa, która 5 lat temu wydała swój pierwszy album “Dark Matters” początkowo była dość niezauważana, jednak ich drugi krążek ‘In Whole’ został bardzo dobrze oceniony przez fanów i krytyków, zwłaszcza w Niemczech. Torul słynie z eksperymentów muzycznych oscylujących woków takich gatunków jak dark wave czy indie, nie boi się także sięgać po gotyckie inspiracje. Formacja ponadto przygotowała kilka wybornych coverów m.in. "Disintegration" The Cure oraz "Mad World" Tears For Fears. W kwietniu 2015 roku na rynku pojawiła się czwarta już płyta formacji The Measure.NUN:
Duet tworzą Magdalena Kaos i Olaf Sharx. Zespół zadebiutował na składance wydanej przez BMG Poland w 2002 roku, oraz na ścieżce dźwiękowej do filmu "Arche" z Robertem Gonerą w roli głównej. Rok później wokalistka Magdalena została zaproszona przez Andrzeja Smolika do współpracy przy jego drugim albumie co zaowocowało utworem "Or". Inspiracje artystyczne zespołu to klasycy gatunku electro: Kraftwerk, New Order, Gary Numan, Depeche Mode, a także szereg artystów z pogranicza electro, muzyki alternatywnej i szeroko pojętej muzyki klubowej - Ladytron, Roisin Murphy, Goldfrapp.Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!