W 2014 roku w gminie Grodzisk Mazowiecki powstanie całoroczny park rozrywki na miarę Disneylandu oraz Universal Studios. Inwestycja zajmie około 240 hektarów we wsi Kłudno Stare, która jest oddalona od Warszawy jedynie o 30 minut jazdy samochodem - informuje portal infogrodzisk.pl.

Plan Adventure World Warsaw zakłada, że park będzie złożony z 5 części tematycznych. Wstępnie zostały one określone nazwami: Wybrzeże Przygód (Adventure Harbor), Laguna Stworzeń (Creature Lagoon), Wyspa Zamków (Castle Island), Kraina Legend (Land of Legends) oraz Plac Polski (Polski Plaza).

Inspiracją dla twórców są legendy i opowieści z całego świata: o królu Arturze, o potworze z Loch Ness, o smokach. Jedynie w Placu Polskim idea wszystkich atrakcji łączyć się będzie jedynie z rodzimymi baśniami. Na pewno interesującym pomysłem jest koncepcja pałacu pana Twardowskiego, według której miałby się on obracać do góry nogami.

Zobacz także zdjęcia z amerykańskiego Disneylandu

Oprócz licznych kolejek i karuzeli, inwestorzy zapowiadają również wielkie zjeżdżalnie wodne stylizowane na piramidy Majów oraz pałace i baseny ze sztucznymi falami. Części zlokalizowane w budynkach, takie jak: place zabaw dla dzieci, interaktywne pokazy i animacje oraz aquapark, będą otwarte cały rok. Inwestorzy szacują, że w pierwszej fazie projektu park przyciągnie około 2 milionów klientów.

Oprócz parku tematycznego, odwiedzający będą mogli korzystać z 25 innych atrakcji, 2 hoteli, aquaparku oraz kin, restauracji, sklepów i klubów. W drugiej fazie budowy planuje się powstanie kolejnego parku tematycznego, luksusowego SPA i centrum konferencyjno-biznesowego. Obsługą obiektów zajmie się około 1000 osób.

Jak informuje Paweł Kółkiewicz z portalu infogrodzisk.pl, finansowaniem inwestycji (szacowanej na wartość 750 milionów euro, gdzie 400 milionów euro przeznacza się na pierwszą fazę projektu) zajmie się międzynarodowe konsorcjum inwestorów prywatnych i instytucjonalnych, zlokalizowane w Luksemburgu. Natomiast koordynacją procesu budowy, a następnie zarządzaniem zajmie się spółka Las Palm sp. z o.o., utworzona docelowo na potrzeby inwestycji. Prezes tej spółki, Peter Jan Mulder zapowiedział rozpoczęcie budowy na rok 2012.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!