S7 - Lubień - Rabka S7 - Lubień - Rabka

S7 - Lubień - Rabka (© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Tabliczka_S7.svg&filetimestamp=20051211220559)

Jaka jest tajemnica na trasie Kraków - Zakopane, że problem wydaje się być nierozwiązywalny?

Prawda jest taka, że o problemie "korków" na trasie Kraków - Zakopane, popularnie nazywanej po prostu Zakopianką, decyduje głównie odcinek od Lubnia do Chabówki.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad już wielokrotnie zmieniała plany przebudowy Zakopianki, które pochłonęły ogromne kwoty. Kwoty te wyrzucono w "błoto".

Od kilku lat organizowano lokalne spotkania przedstawicieli GDDKiA z zainteresowanymi mieszkańcami okolic Zakopianki, gdzie omawiano ewentualne wysiedlenia, wykup gruntów, zgodnie z aktualnym na ten czas planem przebudowy drogi. A teraz cisza, "korki" tworzą się nieustannie, każdego dnia.

Do europejskich standardów nam daleko, bardzo daleko i trudno "udawać", że problem nie istnieje. Najwyższy czas, by głośno powiedzieć: "Ministrze wstydź się!" I "szerokiej drogi" podczas Euro 2012!

Ministerstwo Infrastruktury

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Serwis poświęcony Zakopiance

Zakopianka - kamery internetowe - sytuacja na drodze

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!