W ramach akcji "Zostań na pokładzie baw się na promenadzie" na zakończenie wakacji, 27 sierpnia, odbędą się już po raz osiemnasty Dni Częstochowy.

Podczas tegorocznej wakacyjnej akcji odbyło się wiele imprez plenerowych, a były to dyskoteki pod gołym niebem, kino letnie pod chmurką, jak również koncerty młodych i utalentowanych zespołów, które dopiero wkraczają na rynek muzyczny. Młode zespoły występowały pod hasłem "Młoda estrada on promenada". Oprócz zespołów rockowych występowały też grupy taneczne.

W tym roku organizatorzy młodej estrady chcieli w jakiś sposób uhonorować jeden z zespołów rockowych. Na stronie internetowej magazynu urzędu miasta zostało uruchomione głosowanie, w którym to wszyscy czytający mogli pomóc w wyborze najlepszego zespołu rockowego.
Nagrodą dla wybranego zespołu będzie występ jako suport przed grupą Habakuk i Muńkiem Staszczykiem w piątkowy wieczór.

Oprócz takich gwiazd, jak Habakuk czy Muniek Staszczyk wystąpi również znany bardzo dobrze częstochowianom młody zespół reggae Niceness. Drugiego dnia wystąpią Natalia Kukulska i Mezo.

Oto szczegółowy program imprezy:
27 sierpnia, piątek - Promenada Czesława Niemena
godz. 18 - powitanie,
godz. 18.10 - wystąpienie Ewy Pachury, przewodniczącej Rady Miasta Częstochowy oraz Piotra Kurpiosa, pełniącego funkcję prezydenta miasta Częstochowy,
godz. 18.20 - występ finalisty akcji Lato 2010, Młoda Estrada on Promenada,
godz. 19.10 - koncert Niceness,
godz. 20 - wręczenie nagród miasta Częstochowy w dziedzinie kultury, tytułu „Mecenasa Kultury”, wyróżnienia dla promotora Częstochowy,
godz. 20.45 -
Habakuk z Muńkiem Staszczykiem,
ok. godz. 22 - zakończenie.

28 sierpnia, sobota - Promenada Czesława Niemena
piknik rodzinny

godz. 15.30 - powitanie,
godz. 15.45 - Festival Kapel Podwórkowych,
godz. 18.10 - pokaz tańca breakdance,
godz. 19.00 - koncert Mezo,
godz. 20.30 - Natalia Kukulska z zespołem,
ok. godz. 22 - zakończenie imprezy.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!