Muzułmańskie Centrum Kulturalno–Oświatowe we Wrocławiu zaprasza 24 i 25 czerwca do zgłębienia swojej religii i kultury.


Przez dwa obficie wypełnione treścią dni wszyscy chętni będą mieli okazję zapoznać się z kulturą, językiem i wiarą islamu. Organizatorzy przygotowali ciekawą ofertę dla osób zainteresowanych poznaniem różnic pomiędzy naszymi kulturami.


24 czerwcaPierwszego dnia odbędzie się konferencja naukowa "Islam w Polsce i Europie : Perspektywy dialogu międzykulturowego", z udziałem filozofów, pedagogów, islamistów i publicystów. Wykłady i dyskusje panelowe będą dotyczyły komunikacji międzykulturowej, islamofobii, budowania mostu dialogu pomiędzy islamem a chrześcijaństwem, obrazu islamu w mediach, a także, na przykład, tradycyjnych ubiorów islamskich czy historii języka arabskiego. W Muzeum Archidiecezjalnym otwarta zostanie wystawa fotografii Zdzisława Zielińskiego "Półksiężyc na niebie", będąca zapisem jego licznych podróży do krajów muzłumańskich.


25 czerwca


Drugiego dnia organizatorzy zapraszają do Otwartego Meczetu - będzie można wysłuchać recytacji Koranu, zapoznać się z tradycyjnymi strojami islamskimi oraz zakosztować kuchni irańskiej, egipskiej, pakistańskiej... Odbędą się także warsztaty językowe i kaligrafii arabskiej.

Wieczór poezji muzłumańskiej zakończy Dni Kultury Muzłumańskiej.

Organizatorzy mają nadzieję na "przedstawienie Islamu i ułagodzenie napięć powstałych na pograniczu naszych kultur, obalając krążące mity, stereotypy i nieporozumienia, zachowując przy tym ogromną dozę obiektywizmu".


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!