W czasie trwających ostatnio w Szczecinie Dni Morza pracownicy usług drogowych odholowali na polecenie Straży Miejskiej 35 aut, których właściciele będą musieli uiścić opłatę karną. Kierowcy masowo łamali przepisy.

Według informacji Straży Miejskiej od czwartku do niedzieli do usunięcia z miejsca lewego postoju zakwalifikowano przeszło 50 pojazdów. Ponad połowa z nich została załadowana na lawetę. Choć w mediach wciąż mówiło się o wprowadzanych w tym czasie zakazach kierowcy nagminnie łamali przepisy parkując swoje auta na pasach zieleni przy Wałach Chrobrego, czy niewyznaczonych do tego miejscach na ulicy.

Kodeks za tego typu przewinienie przewiduje mandat w wysokości 500 zł, miasto jednak postanowiło zmniejszyć tę karę do stu złotych. Złapani na gorącym uczynku kierowcy nie kryli oburzenia, ale mandat przyjmowali. Wg informacji Straży Miejskiej w Szczecinie wiele przypadków łamania zakazów było zgłaszanych przez mieszkańców.

Czy w ten sposób kierowcy nauczyli się czegoś? Zapewne tak. Jednak znając i interpretując znane powiedzenie wielu z nich nauczyło się czegoś na błędach. Szkoda tylko, ze na własnych.


Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!