Dziś o godzinie 10.45 rano funkcjonariusze radiowozu, w którym jechał komendant sieradzkiej policji, zatrzymali do kontroli pojazd marki KIA. Jak się okazało kierowca tego samochodu prowadził pod wpływem alkoholu i bez ważnego prawa jazdy.

Podczas rozmowy telefonicznej z komendantem Janem Matusiakiem, z Komendy Powiatowej Policji w Sieradzu, dowiedziałem się, że policjanci jechali radiowozem z Sieradza do Biskupic. Na ul. Sikorskiego, która prowadzi do drogi krajowej nr 12, zatrzymali pojazd marki KIA.

- Kiedy zrównaliśmy się z tym pojazdem, moją uwagę zwrócił kierowca. Po krótkiej wymianie zdań z naczelnikiem ruchu drogowego, aspirantem sztabowym Januszem Grdeniem, stwierdziliśmy, że należy zatrzymać ów pojazd do kontroli - powiedział mi komendant Jan Matusiak. - Zajechaliśmy im drogę. Wysiadłem z samochodu i wyciągnąłem kierowcę z pojazdu. Następnie go obezwładniłem, kładąc jego ręce na dachu samochodu. Zabrałem mu oczywiście kluczyki od auta - dodaje Matusiak.

W samochodzie marki KIA prócz kierowcy jechało jeszcze dwóch pasażerów. Kierowca w chwili zatrzymania miał we krwi około 4,5 promila alkoholu. Pasażerowie byli również pod wpływem alkoholu.

Zatrzymany kierowca po raz pierwszy za prowadzenie po pijanemu został zatrzymany 9 listopada 2005 roku. Orzeczeniem sądu, otrzymał on zakaz prowadzenia pojazdów do 9 listopada 2008 roku. 11 czerwca 2006 roku została zatrzymany po raz drugi i wówczas sąd orzekał o zabraniu prawa jazdy do 6 listopada 2011 roku.
Dziś ten sam kierowca został zatrzymany po raz trzeci.

Gdyby nie został zatrzymany, kierowca wraz z pasażerami najprawdopodobniej wjechałby na drogę krajową nr 12 Sieradz - Wrocław. Na tej, jednej z głównych arterii miejskich, w ciągu dnia porusza się około 22 tys. pojazdów. Tam mogłoby dojść do poważnego wypadku z udziałem pijanego.

Razem z komendantem w samochodzie jechali jego zastępca podinspektor Dariusz Dworczak, naczelnik ruchu drogowego - aspirant sztabowy Janusz Grdeń oraz rzecznik KPP w Sieradzu Paweł Chojnowski.

Pijani kierowcy to plaga polskich dróg. Na szczęście społeczeństwo coraz bardziej zwraca uwagę na dość nietypowe zachowania kierowców na drodze i zgłasza tego typu wypadki na policję.


Poniżej statystyki wypadków oraz liczba zabitych i rannych na drogach w powiecie sieradzkim na przestrzeni 5 lat:

2003 r. - wypadki (84), zabici (16), ranni (100)
2004 r. - wypadki (81), zabici (10), ranni (94)
2005 r. - wypadki (80), zabici (18), ranni (99)
2006 r. - wypadki (69), zabici (12), ranni (89)
2007 r. - wypadki (87), zabici (17), ranni (108)

W tym roku jest to już 184 osoba zatrzymana pod wpływem alkoholu.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!