- Chcieć, to móc! - powiedziała nasza koleżanka Ewa Kowalska, przejmując realizację inicjatywy Jacka Pisuli zorganizowania spotkania dziennikarzy obywatelskich w Trójmieście.

I stało się! W oznaczonym terminie, choć innym niż początkowo planowano miejscu, bo przy zabytkowym Żurawiu Gdańskim, do spotkania doszło. Nie wszyscy zgłaszający wolę uczestnictwa przybyli; kilkorgu uniemożliwiły to ważne sprawy osobiste. Z niekłamaną radością powitaliśmy cenionego autora i życzliwego kolegę, ofiarnie wspomagającego niektórych w doskonaleniu warsztatu dziennikarskiego - Maćka Lewandowskiego, który zawitał do nas ze Szkocji. Doceniając jego obecność, w geście sympatii obdarowaliśmy go pamiątkowym drobiazgiem z podpisami uczestników spotkania.

Mieszkanka Gdańska i równocześnie wielka propagatorka historii i wiedzy o jego współczesności Ewa Kowalska, zaproponowała odwiedzenie sąsiadującej z Żurawiem redakcji MM Trójmiasto, której obecnie szefuje laureatka konkursu Wiadomości24.pl na Najlepszego Dziennikarza Obywatelskiego roku 2006 w głosowaniu internautów, nasza koleżanka Oliwia Piotrowska.

Po obejrzeniu biura, po którym oprowadził nas Łukasz Stafiej, ruszyliśmy ulicami Głównego Miasta. W tłumie mieszkańców, turystów, grajków ulicznych, mijając stragany ze wszelkim dobrem oferowanym przez kupców na trwającym od kilku dni Jarmarku Dominikańskim, dotarliśmy do ul. Piwnej. Tam w cieniu parasoli knajpki Cafe Balsam rozgościliśmy się na dłużej.

Ciekawi siebie, popijając chłodne trunki, opowiadaliśmy o sobie, o dziennikarstwie, o blaskach i cieniach współpracy z redakcją, o zdarzeniach jakich doświadczamy zdobywając materiały do publikacji, a także wspominaliśmy poznane na naszym portalu koleżanki i kolegów.

W miłej i serdecznej, wypełnionej dobrym humorem atmosferze, godziny upływały tak niepostrzeżenie, że autorka tych słów ledwie zdążyła na ostatni autobus do domu.

Współautorzy artykułu:

  • Patryk Szczerba
  • Aleksander Kast

Wiadomości24

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!