Co znajduje się po drugiej stronie teatralnej kurtyny? Jak powstają audycje radiowe? Gdzie żył i tworzył słynny polski kompozytor Ignacy Jan Paderewski? Na te i na wiele innych pytań znajdziesz wkrótce odpowiedź w Tarnowie. Właśnie tam świat artystyczny będzie można poznać od środka.

Nie lada gratką dla miłośników zarówno wysokiej, jak i masowej kultury, będzie niezwykłe przedsięwzięcie organizowane przez tarnowski magistrat w ramach Światowego Dnia Rozwoju Kultury.

"Doba dla kultury", jak podkreślają pomysłodawcy projektu, to nowatorska idea, która pozwoli w ciągu 24 godzin poznać artystyczny świat od środka - zajrzeć w miejsca na co dzień niedostępne dla zwykłych śmiertelników, spotkać wybitnych artystów, poznać tajniki ich pracy oraz odkryć sekrety działalności instytucji kulturalnych.

Program imprezy, która rozpocznie się 31 maja i potrwa nieprzerwanie przez kolejne 24 godziny, zapowiada się niezwykle ciekawie. Drzwi dla wszystkich zainteresowanych otworzy w tych dniach m.in. tarnowski oddział rozgłośni radiowej RDN Małopolska, gdzie zobaczyć będzie można wóz transmisyjny, przekonać się jak powstają audycje radiowe, a nawet wziąć w jednej z nich udział.

Dla miłośników dużego ekranu przewidziano zwiedzanie kina. Jednak zamiast filmu, kinomaniacy obejrzą w ramach "Doby dla kultury" kabiny projekcyjne kina Marzenie oraz kina Millenium, a także poznają ich historię.

Przez całą dobę otwarty będzie także dworek słynnego polskiego kompozytora, działacza społecznego i politycznego - Ignacego Jana Paderewskiego w podtarnowskiej Kąśnej Dolnej.

Zobacz program na kolejnej stronie --->
Centrum Sztuki Mościce z kolei przygotowało m.in. możliwość zerknięcia za kulisy przedstawienia teatralnego oraz udział w próbie ogniska baletowego. Każdy chętny będzie mógł także założyć strój słynnego mościckiego Zespołu Pieśni i Tańca "Świerczkowiacy".

Nie zabraknie też zajęć dla najmłodszych uczestników "Doby dla kultury" - lekcja muzyki z orkiestrą kameralną i turniej rycerski z okazji Dnia Dziecka to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez organizatorów.

Ponadto w Ludowym Klubie Jeździeckim w Klikowej zwiedzić będzie można wystawę zabytkowych pojazdów konnych, a w galerii ZPAP wziąć udział w wieczorze poetyckim Michała Piętniewicza, zatytułowanym "Słowa malowane dźwiękiem - bo sztuka jest kobietą".

Udział we wszystkich atrakcjach zorganizowanych przez tarnowski Urząd Miasta jest całkowicie bezpłatny. Dla najbardziej aktywnych uczestników "Doby dla kultury" przewidziano nagrody i upominki. Szczegółowy program imprezy oraz więcej informacji znaleźć można na stronie www.Tarnow.pl.

Znajdź nas na Google+

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!