"Loving Vincent" to szczególne przedsięwzięcie. Film poświęcony Vincentowi van będzie składał się z obrazów namalowanych przez ponad setkę artystów.

Praca nad filmem o życiu i śmierci Vincenta van Gogha dobiega końca. „Loving Vincent” będzie pierwszym na świecie pełnometrażowym filmem, którego każda klatka jest ręcznie namalowana.

Film będzie składał się z obrazów namalowanych przez ponad setkę malarzy pracujących w kilku miejscach na świecie, między innymi w Gdańsku. Łącznie artyści stworzą około 56 tysięcy obrazów w technice i stylu wymyślonym przez Vincenta van Gogha. Malarze właśnie kończą swoją pracę i film wchodzi w fazę postprodukcji.

- Włożyliśmy w to dużo pracy i serca, więc mam nadzieję, że film się spodoba - powiedział jeden z malarzy, Bartosz Armusiewicz.

TVN24/x-news

Zwiastun produkcji można zobaczyć tu:

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!