logotyp firmy Belysio logotyp firmy Belysio

logotyp firmy Belysio.com (© www.belysio.com)

Kilka miesięcy temu we Wrocławiu powstał nowy portal społecznościowo-komunikacyjny Belysio.com Aplikacja ta posiada dwie podstawowe funkcje: multikomunikator oraz lokalizator.

Już nie musisz mieć komputera, żeby przeglądać profile swoich znajomych - wystarczy telefon komórkowy z zainstalowaną aplikacją Belysio.com.

Funkcjonalność Belysio.com


Serwis ten pozwala - standardowo - ustawić oraz edytować swój profil, dodawać zdjęcia, statusy, zapraszać znajomych, a nawet - uwaga - prowadzić własny fotograficzny pamiętnik Geo-żurnal. Wystarczy zrobić zdjęcie własnym telefonem, dodać lokalizację i krótki opis.

Najważniejszą funkcją aplikacji Belysio jest lokalizator. Dzięki niej możesz sprawdzić, gdzie w danym momencie znajdują się Twoi znajomi. Jeśli ktoś z nich znajdzie się w pobliżu - i będzie miał włączoną funkcję Belysio - oboje zostaniecie poinformowani specjalnym dzwonkiem. Oczywiście możesz "ukryć się przed namiarem" - jeżeli nie chcesz dać się zlokalizować, wystarczy wyłączyć aplikację.

Jednocześnie lokalizator jest najbardziej kontrowersyjną funkcją Belysio. Niektórzy twierdzą, że za jej pośrednictwem mogą być szpiegowani przez pracodawców - oraz że rodzice mogą "podglądać" dzieci bez ich wiedzy i zgody.

Opinie


OpenGiga ocenia Belysio jako serwis bazujący na prostym pomyśle, ale będący jednocześnie dużym społecznościowo-komunikacyjnym doświadczeniem.

Patryk, 23 lata, informatyk - jeżeli serwis taki będzie miał jakieś konkretne funkcjonalności których nie posiadają inne serwisy to powinien się przyjąć, jednak z doświadczenia wiem, że w innych krajach bywały tylko pojedyncze przypadki tak wielkich sukcesów serwisów społecznych jak NK. Każdy kolejny serwis odnosił pewien sukces - jednak nie tak wielki. Poza tym żywotność takiego serwisu społecznego to około trzy lata.

Zajrzyj na Belysio's Weblog


Aplikacja Belysio jest łatwa do zainstalowania i całkowicie darmowa. Wystarczy - po uprzednim zalogowaniu się - pobrać aplikację na własny telefon komórkowy ze strony Belysio.com.
Belysio jest dostępne w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim. Wszystkim zainteresowanym polecam prowadzonego w języku angielskim Belysio's Weblog.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!