Dan Gillmor "We the media" Dan Gillmor "We the media"

Dan Gillmor "We the media"

Dan Gillmor w swojej książce "We the media" opisuje zmiany jakie zaszły w naszym życiu, kiedy zaczęliśmy korzystać z internetu i jak wpłynęły one na mass media i na dziennikarzy. Pokazuje także dziennikarstwo oddolne, znane bardziej pod nazwą "obywatelskie".

Jakiś czas temu grupa zapaleńców postanowiła przetłumaczyć na język polski
książkę Dana Gillmora "We the media". Mimo że niektórzy obserwatorzy uważali, że ta praca nie ma sensu, że sama książka nieco się zdezaktualizowała, oni podjęli się ten pomysł zrealizować. W tej chwili tłumaczenie książki dobiegło końca.

Pozostała jedynie do wykonania: korekta i ostateczna redakcja całości. I w związku z tym poszukiwane są osoby, które zechcą w tym pomóc.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej, to trzeba zapoznać się z wywiadem opublikowanym w Wikinews, w którym współtwórcy przedsięwzięcia opowiadają o samej książce, o pracach nad tłumaczeniem, a także o dziennikarstwie obywatelskim. Można także zobaczyć jak te idee wprowadzane są w życie na jednym z niezależnych serwisów internetowych.

Więcej szczegółów na ten temat dowiecie się klikając w ten link.

Osoby zainteresowane pomocą w pracy nad "Biblią dziennikarstwa obywatelskiego" proszone są o kontakt na: macieklew@op.pl.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!