Dolomity to pasmo górskie leżące w północno-wschodniej części Włoch. Uznawane jest za malowniczą, atrakcyjną przystań dla amatorów wspinaczki i narciarstwa. Album "Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" pod red. Partycji Zarańskiej ukazuje górskie krainy w pełniej krasie - piękne i tajemnicze.

Album jest praktycznym przewodnikiem po Dolomitach. Zawiera wskazówki dotyczące miejsc, które warto zobaczyć oraz sposobów przemieszczania po srogich i często trudno dostępnych krainach. Nie brak w nim wiedzy dotyczącej rzeźby terenu, zadziwiającej fauny i flory oraz mieszkańców każdego z regionów Dolomitów. Pokuszono się nawet o publikację wzmianek na temat wartych uwagi przewodników turystycznych, dzięki którym można zebrać najważniejsze informacje konieczne w podróży.

Jakie rozdziały zawarto w albumie? W książce "Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" można zasięgnąć historii powstania masywu górskiego. Nie zabraknie informacji na temat Agordino - nazywanej krainą niedźwiedzi; Pusterii i Isarco, które są cenione ze względu na bogactwo zamków, kościołów oraz rzymskich zabytków oraz Val Badia, gdzie romantyczne legendy wciąż ożywają na nowo. Oddzielny rozdział poświęcono sportom zimowych, niezwykle popularnych w Dolomitach. To tylko niektóre przykłady z uroczych włoskich krain, które ukazano w albumie.

Album robi wrażenie bogactwem fotografii i map. Na blisko 150 stronach umieszczono pięćset zdjęć, ilustracji i map. Ukazują zabytki architektoniczne, faunę i florę włoskich krain, mieszkańców, jednak krajobrazy górskie - monumentalne masywy całkowicie zdominowały obrazy, uwiecznione przez fotografów. Nie sposób oprzeć się potędze malowniczych gór i zielonych krain. Książka oprawiona jest twardą, barwną okładką przedstawiającą góry.

"Dolomity. Podróż przez zaczarowane królestwo" to propozycja dla miłośników gór, sportów zimowych oraz dla wszystkich osób, zafascynowanych Italią. Praktyczna forma przekazu informacji powoduje, że książka może być przydatna także turystom, planującym swój urlop lub wyprawę do jednego z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych zakątków Włoch.

Wydawnictwo DEBIT

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!