Logo PO Logo PO

Logo PO (© http://www.poland.gov.pl/Partie,polityczne,123.html)

Sprawa ma swój początek przed laty. Pierwsza rozprawa odbędzie się 1 marca 2011 roku przed sądem Rejonowym Warszawa Śródmieście.

Wiadomość pt.: "Twierdzi, że oszukała go PO. Pozwał partię do sądu" umieściła na swoim portalu Polska lokalna.pl w dniu 23 lutego 2011 roku.

Pan Dominik Jafra oczekuje od PO wpłaty symbolicznej złotówki na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czuje się bowiem oszukany przez PO, przez co poniósł straty moralne. Stracił zaufanie do partii politycznych, co skutkuje ogólną awersją do polityki oraz niechęcią do brania udziału w jakichkolwiek wyborach.

"Jafra powiedział, że podpisał podczas akcji zorganizowanej przez PO listę poparcia dla okręgów jednomandatowych, które partia ta miała wprowadzić po zdobyciu władzy." Razem z nim podpisało się wtedy 750 tysięcy obywateli.

W roku ubiegłym TVN wyemitowała film pod tytułem "Łowcy marionetek" w którym przedstawiono dalsze losy list z podpisami. Wszyscy pamiętamy, że zostały zniszczone. Mimo wielu prób Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "JOW" prokuratury nie reagują na składane wnioski o wszczęcie w tej sprawie dochodzenia.

Poseł PO Marek Wójcik jest zdania, że sprawa powinna zostać skierowana przeciwko tym ugrupowaniom politycznym, które nie pozwalają na zmianę konstytucji zakresie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

Źródło:
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/zachodniopomorskie/szczecin/news/twierdzi-ze-oszukala-go-po-pozwal-partie-do-sadu,1601379


Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!