http://pl http://pl

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:20070907_sejm_rp_100B5181.jpg&filetimestamp=20070907223405 (© Piotr VaGla Waglowski, domena publiczna)

Rząd zapowiada, że składki na ZUS będą wyższe. Premier poszuka pieniędzy w portfelach osób prowadzących działalność gospodarczą.

Ostatnie propozycje rządu mogą budzić pewne wątpliwości. Pisze o nich rp.pl. Donald Tusk deklaruje, że wiek emerytalny zostanie podwyższony, ale zarazem wprowadzony zostanie pakiet chroniący kobiety.

Szef rządu zapowiedział, że środki na ten cel znajdą się w portfelach blisko 1,5 mln. osób prowadzących działalność gospodarczą. Tusk zapowiedział uzależnienie składki od wysokości dochodu. Obecne składki są odprowadzane od przeciętnej pensji, bez względu na to ile się rzeczywiście zarabia.

Czy takie posunięcie może spowodować gwałtowny wzrost szarej strefy i bezrobocia? Może się okazać, że wiele osób może w ogóle zostać bez pracy, bo już obecne składki są tak wysokie, że wiele firm prowadzi działalność w oparciu o samozatrudnienie. Podniesienie składek spowodować może nagłe załamanie się i tak już kruchej równowagi.

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!