(© Marek Silarski/CC A-S A 2.5G/Wikimedia)

Były doradca Andrzeja Leppera ds. kultury i dziedzictwa narodowego Wiesław Podgórski, popełnił samobójstwo pod koniec czerwca br.

Jak ustalił portal tvp.info Andrzej Podgórski był doradcą Andrzeja Leppera w czasie, gdy był on ministrem rolnictwa. Zajmował się projektem budowy na polach pod Grunwaldem monumentalnego pomnika, upamiętniającego bitwę z 1410 r.

Po wygranych przez PO ostatnich wyborach Podgórski został lobbystą i dalej starał się przekonać posłów do budowy pomnika. W dalszym ciągu utrzymywał też silne związki z Samoobroną. Po samobójczej śmierci Podgórskiego, Andrzej Lepper na stronie internetowej Samoobrony zamieścił wówczas kondolencje: "Odszedł nasz Kolega i Przyjaciel oraz wieloletni współpracownik Wiesław Podgórski. Łącząc się w żalu z rodziną oraz bliskimi zmarłego, w imieniu działaczy i sympatyków Samoobrony oraz własnym, składam wyrazy głębokiego współczucia. Żegnaj Wiesławie".

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!