Dorota Kędzierzawska pracuje nad filmem o żużlu. "W “Żużlu” chcemy pokazać młodego chłopca, który nosi w sobie jakąś fantastyczną, młodzieńczą tęsknotę do życia “po swojemu”, do prawdziwego przeżywania swojego losu, choć nie zawsze jest to proste" -czytamy na stronie projektu.

„Żużel - sport królujący w Polsce od dawna, z wielką tradycją, z wielkimi nazwiskami... Mimo to funkcjonuje w polskiej sportowej rzeczywistości wciąż bardziej w roli “kopciuszka”, niż “królewicza”. A ma przecież wspaniałe osiągnięcia w światowym rankingu speedwaya i ogromną rzeszę oddanych i kochających żużel kibiców. Na trybunach stadionów żużlowych atmosfera jest wyjątkowa - możemy tu znaleźć i młodych, i starych, i całe rodziny z dziećmi. Kto raz połknął żużlowego bakcyla - nie może się od niego uwolnić” - czytamy na stronie filmu.

Dorota Kędzierzawska - reżyserka wielu nagrodzonych filmów takich jak: „Pora umierać”, czy „Jutro będzie lepiej” - sama pamięta relacje telewizyjne z imprez żużlowych w latach 70. - To było coś niesamowitego. Oglądaliśmy je z całą rodziną” - powiedziała na antenie radiowej „Trójki”. Mający zająć się stroną zdjęciową Arthur Reinhart pamięta z kolei jak chodził jako mały chłopiec na mecze żużlowe w Opolu.

Autorzy filmu poszukują aktualnie odtwórcy głównej roli. Ma nim być osoba w wieku od 16 do 22 lat. Co ważne, nie jest wymagana umiejętność jazdy na motocyklu żużlowym. Sceny jazdy będą odtwarzane przez dublera - zawodowego żużlowca. Nie wiadomo jeszcze, kto wystąpi w tej roli.

(aip)

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!