Jednym z teatrów biorących udział w projekcie jest warszawski Teatr Dramatyczny Jednym z teatrów biorących udział w projekcie jest warszawski Teatr Dramatyczny

Jednym z teatrów biorących udział w projekcie jest warszawski Teatr Dramatyczny.

W przypadający na 27 marca Międzynarodowy Dzień Teatru rozpocznie się siódma edycja projektu "Dotknij Teatru". Potrwa do 3 kwietnia 2016 roku.

Inicjatorem projektu była w 2010 roku grupa grupa łódzkich artystów i animatorów kultury, a koordynacji podjął się Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka. W następnym roku do Łodzi dołączyła Warszawa, która realizowała podobny projekt Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Chodź do teatru!". Organizatorzy postanowili połączyć więc siły i środki finansowe i stworzyć wieloaspektową imprezę upowszechniającą sztukę teatralną wśród mieszkańców miast, do których ona dociera. Program "Dotknij Teatru" obejmuje bardzo różnorodne działania, takie jak spektakle, warsztaty, czytania dramatów, akcje plenerowe, performance, wystawy, próby otwarte, projekcje, wykłady i koncerty; widzowie poznają teatr "od kuchni", zostają zaproszeni do wspólnego tworzenia.

Z roku na rok do podmiotów realizujących projekt "Dotknij Teatru" dołączają nowe miasta i ośrodki zajmujące się propagowaniem szeroko pojętej sztuki i kultury teatralnej. W minionym roku wzięło w nim udział 55 miast, 189 podmiotów, które przygotowały blisko 800 wydarzeń. Siódma edycja zawita do 62 miast, w tym - poza głównymi i powszechnie znanymi ośrodkami teatralnymi - do takich jak Choroszcz, Łuków, Rydułtowy, Goleniów, Zgierz czy Ulan - Majorat. Szczegółowy harmonogram wydarzeń znaleźć można na stronie: http://dotknij-teatru.pl/harmonogram/.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!