Tegoroczne dożynki w gminie Opalenica odbyły się w Wojnowicach. Tradycyjne święto plonów rozpoczęła msza św. Ksiądz proboszcz parafii Jan Chrzanowski powitał orszak dożynkowy.

Następnie ksiądz poświecił dożynkowe chleby, wieńce i zaprosił wszystkich na uroczystą mszę świętą w kościele św. Alberta Chmielowskiego, w koncelebrze z innymi proboszczami parafii z gminy. Po nabożeństwie barwny korowód dożynkowy, prowadzony przez auto OSP Wojnowice, przez wieś zmierzał na plac zabawy.

Zobacz także: galerię zdjęć z dożynek w Wojnowicach

Starostami dożynek byli Marzena Martyła i Henryk Madroszyk wraz z asystą Justyną Galas i Grzegorzem Łysiakiem. Przekazali oni wieńce dożynkowe poszczególnych wsi władzom gminnym. Burmistrz Roman Maternik podziękował rolnikom za ich trud, potem przyszedł czas na występy dzieci i zabawę.

Zobacz także: Barwne kukły i wieńce. Gminne dożynki w Wojnowicach, cz.2

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania gminnych dożynek.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!