Na placu miejskim im. Fryderyka Chopina w Puławach stanęła wystawa poświęcona zabiegowi aborcji. Czy tak drastyczne zdjęcia powinny być prezentowane w miejscach publicznych?

Wszystko za sprawą Fundacji PRO- Prawo do życia, która w swoim dorobku zorganizowała 200 wystaw w całym kraju. Szokujące bannery mówiące "STOP ABORCJI" przedstawiają martwe płody, sposoby "co zrobić z niechcianym dzieckiem" czy postać Adolfa Hitlera- nazistę, ideologa i zbrodniarza wojennego, który- jak wynika z plakatu zalegalizował aborcję 9 marca 1943 roku.

Skontaktowaliśmy się z Lubelskim oddziałem akcji Stop Aborcja

-Chodzi o to aby wystawa przyciągała jak największą ilość osób- by o aborcji mówić nie tylko w zamkniętych salkach- mija się z celem. Wystawa nie jest szkodliwa dla dzieci- rozstawiając wystawę nie zaobserwowałem żadnych reakcji somatycznych wśród dzieci i osób będących w tym czasie na placu- tłumaczy Krzysztof Kasprzak z Lubelskiego oddziału akcji Stop Aborcja.

Wystawa na placu miejskim potrwa do 7 maja.

Krótka relacja wideo, oraz reakcja mieszkańców na wystawę :


Galeria FOTO autorstwa Macieja Sarana- TUTAJ

Współautor artykułu:

  • Maciej Saran

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!