Bywa i tak, że wiele nieprawidłowości znajduje się obok nas i my na co dzień obok tego przechodząc, tak się z tym oswoiliśmy, że nas to wcale nie razi.

Podejmuję próbę pokazania przez zdjęcia stanu szczecińskiej rzeczywistości. Drogowej oczywiście.

Ta szczecińska rzeczywistość to kolejki przed przejazdem kolejowym na ul. Pomorskiej (dzielnica Dąbie). Na ulicy tej jest wiele przedsiębiorstw, m.in. transportowych. W związku z tym każde zamknięcie szlabanu powoduje olbrzymie kolejki na tej ulicy. Samochody stoją w większości z włączonymi silnikami.

Auta ciężarowe w takiej sytuacji zużywają paliwo, a kierowcy tracą niepotrzebnie czas, który jest nie mniej cenny - w wielu przypadkach - od paliwa. Jak wiadomo trwa to już ponad 60 lat i nikt jakoś z tego nie czyni problemu. Jakby musiało tak być. Francuzi z Anglikami zdążyli pod kanałem La Manche zbudować tunel, a Polakom zawsze, jakoś nie wychodzi usuwanie drogowych przeszkód. Nam zawsze po grudzie. Zawsze nam coś lub ktoś przeszkadza, jak nie Żydzi to Niemcy, jak nie Niemcy to Rosjanie itd.

Ciągły brak pieniędzy w państwowym budżecie. Nie brakuje tylko na urzędnicze pensje...

Zdjęcia z ulicy Wiosennej to typowy przykład samorządowego i urzędniczego partactwa. Przy ul. Wiosennej wybudowane zostały trzy hipermarkety. Zwiększył się ruch samochodowy i pieszy, na skrzyżowaniu ulic Struga-Wiosenna-Łubinowa w ostatnich dwóch miesiącach zginęły dwie osoby. Czy w związku z usytuowaniem dużych obiektów handlowych nie należało kompleksowo zagospodarować przyległego terenu?

Portfel

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!