Targi, jak co roku, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Im bliżej weekendu, tym trudniej przecisnąć się między stoiskami.

Wraz z otwarciem Targów Książki, ruszyła 4. edycja akcji "Książka za książkę". Na jej uczestników czekają rabaty u ponad 40 wystawców Targów.

Za każdą książkę przyniesioną w dniach 5-8 listopada na 13. Targi Książki i oddaną na stoisku akcji "Książka za książkę", można otrzymać jeden kupon zniżkowy. Upoważnia on okaziciela do zakupu z dodatkowym rabatem dowolnej książki u wydawców biorących udział w akcji (ich stoiska oznaczone będą nalepką z logo akcji).

Zebrane książki zostaną przekazane do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, gdzie po wstępnej selekcji zostaną rozdzielone między krakowskie biblioteki. Organizatorami akcji są Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Targi w Krakowie, "Gazeta Wyborcza" i Radio Kraków.

Spotkania z autorami


Dziś można było spotkać między innymi kontrowersyjnego podróżnika, Wojciecha Cejrowskiego. Tym razem był w butach, ale ukrywał ten fakt chowając stopy za stolikiem, na którym podpisywał książki. Być może krakowskie zimne powietrze zmusiło go do porzucenia idei przemierzania świata boso. Okazało się też, że autor "Gringo wśród dzikich plemion" nie lubi dowcipów o teściowych... Wyraźnie ma z nimi dobre doświadczenia.

Największy zawód czytelnikom sprawiła chyba Anne Goscinny, odwołując z powodów osobistych swoją wizytę na Targach. Wielka szkoda, zwłaszcza, że miałyśmy kilka pytań dotyczących rzekomego czeskiego obywatelstwa jej ojca, autora m.in. przygód Mikołajka, René Goscinnego.

Książki dla dzieci i młodzieży


Ogromnym zainteresowaniem cieszyły stoiska z książkami dla dzieci i młodzieży. Dorosłych może zainteresować informacja, że na stoisku "Bajki-Grajki" można kupić bajki z płyt winylowych wydane na CD. Kupiłam, odsłuchałam i stwierdzam, że przez te wszystkie lata, wcale nie straciły swojego uroku. Warto do nich wrócić, żeby powspominać własne dzieciństwo.

Młodzież pewnie ucieszy fakt, że wydawnictwo Galeria Książki oferuje przedsprzedaż najnowszej książki Trudi Canavan "Ostatnia z Dzikich". Jest to już druga część cyklu Era Pięciorga, w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy.

Kogo będzie można spotkać jutro?


Jutro w hali Targów będzie można spotkać między innymi: Wojciecha Jagielskiego, Marka Kamińskiego, ojca Leona Knabita. Pojawią się również Ludwik Jerzy Kern i Jan Peszek.

Więcej informacji o gościach 13. Targów Książki można znaleźć tu.


Informacje dla wybierających się na Targi


Dojazd:

(Przystanek Centralna):
Tramwaje nr 1,14, 22
Autobusy nr 113, 121, 163, 174

Ceny biletów:

Bilet normalny - 7 zł
Bilet ulgowy - 5 zł (przysługuje uczniom, studentom)
Dzieci do lat 7, emeryci i renciści - wstęp bezpłatny

Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na Targi.
Bilety wstępu na 13. Targi Książki w Krakowie można zakupić w kasach podczas trwania Targów.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!