"Drugi rozdział" Neila Simona wystawia warszawski Teatr Capitol. To opowieść o tym, jak ludzie po przejściach próbują na nowo ułożyć sobie życie. W spektaklu występują: Daria Widawska, Tamara Arciuch, Piotr Grabowski i Bartek Kasprzykowski.

"Drugi rozdział", to tytuł sztuki Neila Simona, którą wystawia warszawski Teatr Capitol.

Żona głównego bohatera zmarła kilkanaście lat temu, a on nadal o niej pamięta i nie zamierza ułożyć sobie życia na nowo. Ale brat owdowiałego pisarza, Leo (gra go Bartek Kasprzykowski) szuka mu nowej partnerki życiowej. George (w kreacji Piotra Grabarczyka) wcale mu tego zadania nie ułatwia. O ile pozbawiony kompleksów i bywający w świecie producent widowisk Leo, nie ma żadnego problemu ze zorganizowaniem schadzki, o tyle jego brat marnuje każdą szansę, jaką on mu stwarza. Można rzec, że jest mistrzem destrukcji. Cokolwiek chce zbudować, rozsypuje to mu się, niczym domek z kart.

Jego przeciwieństwem jest zdyscyplinowana Jenny. Tamara Arciuch dość przekonująco gra przebojową, atrakcyjną, rozwiedzioną kobietę w stylu self-made-woman. Dla George’a jest ona idealnym dopełnieniem. Nie narzeka na brak powodzenia u płci przeciwnej (wręcz odwrotnie - jej piękno i inteligencja przyciąga), lecz po nieudanym małżeństwie z futbolistą jest rozczarowana mężczyznami i chce od nich odpocząć.

Jej zwariowana przyjaciółka Faye (Daria Widawska) chce wydobyć ją z depresji. George i Jenny mają różne charaktery. I tu można się zastanawiać czy mają szansę stworzenia szczęśliwego związku, zwłaszcza gdy skojarzyła ich taka zwariowana para jak Faye i Leo. Szczęście nie poddaje się żadnym logicznym formułom i w dużej mierze zależy od przypadku. On jest zresztą inspiracją wszystkich szalonych i pozornie racjonalnych działań bohaterów, wymyślonych przez autora sztuki "Drugi rozdział".Bohaterowie sztuki Neila Simona mylą się w ocenach, spierają z najbliższymi osobami, robią głupstwa. I to jest ciekawe i nawet zabawne. W przeciwieństwie do przeraźliwej nudy skrajnie logicznego i poukładanego życia ich znajomych. George i Jenny pochopnie decydują się na ślub nie dając sobie czasu na wzajemne poznanie. Czy popełniają błąd?

W "Drugim rozdziale" świeżo poślubieni małżonkowie odkrywają wcześniej skrywane przed sobą tajemice, które wychodzą na jaw dopiero w chwili kryzysu uczuć. Neil Simon nie pozwala widzowi zbyt dokładnie poznać ich przeszłości i rozgrzebywać ran. Podpowiada rozwiązać problem i tym samym umożliwia bohaterom sztuki wydobycie się z czarnej dziury i odbicie się od dna rozpaczy. Dzięki temu współczesny widz unika konfrontacji z prawdziwym dramatem, a nawet tragedią skłóconych kochanków. Happy end jest najlepszym rozwiązaniem.

Tak samo uważała publiczność i po zakończeniu spektaklu „Drugi rozdział” nagrodziła aktorów i twórców teatralnego przedstawienia wystawianego w warszawskim Teatrze Capitol ogromnymi brawami.

"Drugi rozdział" - tekst: Neil Simon
Reżyseria: Wojciech Adamczyk
Występują :
Daria Widawska
Tamara Arciuch
Piotr Grabowski
Bartek Kasprzykowski

Teatr Capitol


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!