Lider wrocławskiego Atlasu Jason Crump Lider wrocławskiego Atlasu Jason Crump

Lider wrocławskiego Atlasu Jason Crump. | Fot. Wojtek Wilczyński Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

Po 11 latach drużyna Atlasu Wrocław ponownie wywalczyła Drużynowe Mistrzostwo Polski na żużlu. Poprzednio zespół triumfował trzy razy z rzędu w latach 1993-95.

W swoim dorobku drużyna posiadała dotychczas 17 medali Drużynowych Mistrzostw Polski, w tym 3 złote, 7 srebrnych i 7 brązowych. Sezon 2006 przyniósł czwarte złoto do kolekcji.

W 17. kolejce ekstraligi żużlowej wrocławianie podejmowali na swoim torze zawodników Unii Tarnów. Pokonując rywala 64:26, zapewnili sobie tytuł Drużynowego Mistrza Polski na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu. Mistrzowską koronę przejęli właśnie od tarnowian, którzy królowali na krajowych torach w latach 2004-2005.

W obecnym sezonie siła wrocławskiej drużyny opiera się na trójce uczestników cyklu Grand Prix. Zawodnicy Atlasu Wrocław rozstrzygnęli na swoją korzyść wszystkie mecze na własnym torze, natomiast na stadionach rywali zwyciężyli pięciokrotnie, pokonując tak wyrównane drużyny, jak Złomrex Włókniarz Częstochowa, Marma Polskie Folie Rzeszów, czy Unia Leszno.

Lider wrocławskiego Atlasu Jason Crump prezentuje w tegorocznym sezonie znakomitą formę. W turnieju Grand Prix rozegranym na praskim stadionie Marketa, zapewnił sobie drugi w karierze tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Pochodzący z Australii Crump jest najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej ekstraligi. W dotychczasowych spotkaniach zdobył dla Wrocławia 226 punktów, co daje doskonałą średnią biegową 2,64.

Australijczyka wspiera doskonale jeżdżący Duńczyk Hans Andersen, który w bieżącym roku już dwukrotnie wygrał turnieje Grand Prix (w Kopenhadze i Pradze). Andersen nie jest pełnoprawnym uczestnikiem cyklu. W Kopenhadze i szwedzkiej Mallili startował na podstawie dzikiej karty, w Lonigo i Pradze zastąpił Szweda Tony’ego Rickardssona, który z powodu kłopotów zdrowotnych postanowił zakończyć karierę.

Do stałych uczestników GP należy za to krajowy lider Atlasu Jarosław Hampel. Popularny „Mały” swoimi startami dostarcza kibicom wielu wrażeń, występy znakomite przeplata słabszymi. W tym sezonie trzykrotnie awansował do biegów finałowych, jednak na podium widzieliśmy go tylko raz, gdy zajął trzecie miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii rozegranej w Cardiff. W ekstralidze prezentuje wyrównaną formę, co pozwoliło mu osiągnąć średnią biegową 2,19.

Na spotkanie ostatniej kolejki ekstraligi, w którym Atlas Wrocław podejmie na swoim torze drużynę Złomrexu Włókniarza Częstochowa, zaplanowano mnóstwo atrakcji. Mecz ten będzie okazją do podziękowania kibicom za wspaniały doping oraz do wspólnego świętowania sukcesu złotej wrocławskiej drużyny.

Źródła: wł., www.wts.pl

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!