Katastrofa w Smoleńsku Katastrofa w Smoleńsku

Katastrofa w Smoleńsku (© http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Katastrofa_w_Smole%C5%84sku.jpg&filetimestamp=20100507114635)

Uroczystości związane z rocznicą katastrofy smoleńskiej mają trwać dwa dni. 9 kwietnia odbędą się w Smoleńsku, a 10 w Warszawie. Ostateczny plan jest cały czas opracowywany przez Kancelarię Prezydenta i rodziny ofiar.

Rodziny ofiar chcą, by 10 kwietnia między godziną 7.20, a 8.41, czyli od momentu startu samolotu z Okęcia do katastrofy, na warszawskim lotnisku odbyło się zamknięte spotkanie wszystkich krewnych ofiar. Pomysł ten podobał się rodzinom - mówią, że pragną ten czas spędzić sami - bez mediów, gapiów i polityki. Z tego powodu, uroczystości, które mają się odbyć w Smoleńsku zostaną przełożone na 9 kwietnia.

Po zamkniętym spotkaniu rodzin, o godzinie 10.00 odbędą się główne uroczystości na Powązkach - z udziałem prezydenta. Msza w warszawskiej Katedrze rozpocznie się o godzinie 18.00.

Wieczorem ma mieć miejsce kolacja rodzin z parą prezydencką. Budzi ona wiele kontrowersji, ponieważ część rodzin może w tym czasie udać się na czuwanie przed Pałacem.

Jak podaje reporter RMF24, plan nie został ostatecznie zamknięty.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!