Dyrektorzy szkół w powiecie zambrowskim odmówili przyjęcia nagród ufundowanych przez radnego Eugeniusza Kaczyńskiego.

Już od 8 lat przewodniczący komisji edukacji w powiecie zambrowskim (woj.podlaskie), wręcza wzorowym uczniom nagrody. Jest ich osiem, otrzymuje je każda ze szkół.

28 czerwca radny Eugeniusz Kaczyński otrzymał pismo od dyrektorów szkół powiatowych, że nagrody może wręczyć ale w swojej firmie.

Hurtownia radnego zajmuje się dystrybucją alkoholi. Jak podaje serwis zambrowski, Eugeniusz Kaczyński, twierdzi, że "sprawy polityczne władza przenosi na uczniów".

Pan Kaczyński nazywa sytuację skandalem i wykorzystaniem młodzieży do celów politycznych. Wczoraj złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego ds. oświaty w powiecie, nie widząc dalszej możliwości współpracy z dyrekcjami szkół powiatowych. Zaprosił też nagrodzonych uczniów i ich rodziców 30 czerwca na godz. 18 do miejscowej restauracji, aby wręczyć nagrody i podziękować za wzorową postawe przez cały rok pracy.


Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!