Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Dziadek do orzechów" Czajkowskiego od lat 5 do 105 w Krakowie

adamikstory11
adamikstory11
Mizuki Kurosawa gra gł. rolę Klary w inscenizacji "Dziadka do orzechów" i od 5 lat jest w zespole baletu Opery Krakowskiej
Mizuki Kurosawa gra gł. rolę Klary w inscenizacji "Dziadka do orzechów" i od 5 lat jest w zespole baletu Opery Krakowskiej Wiesław Adamik
Piękna, efektowna muzyka Czajkowskiego w "Dziadku do orzechów" stała się natchnieniem dla kolejnych pokoleń artystów baletu. Choreograf i realizator Emil Wesołowski, zaprasza na premierową inscenizację baletu w Operze Krakowskiej.

"Dziadek do orzechów" to jeden z największych hitów operowych, swoisty samograj, który będziemy mogli obejrzeć po raz kolejny. Tym razem w Krakowie. Spektakl jest sceniczną opowieścią, opartą na baśni o „Dziadku do Orzechów i Królu Myszy” napisanej w 1816 r. przez niemieckiego poetę, pisarza, muzyka i malarza E.T.A. Hoffmanna. Historia o dziewczynce Klarze (gra ją w spektaklu krakowskim Mizuki Kurosawa), która za sprawą gwiazdkowej zabawki, dziadka do orzechów, wędruje przez baśniową krainę cudowności, gdzie wszystko jest możliwe, jak we śnie, może zawsze liczyć na komplety widzów.

Emil Wesołowski, wybitny polski choreograf, od 30 lat związany z Teatrem Wielkim Operą Narodową przenosi "Dziadka do orzechów" do Opery Krakowskiej. Na konferencji prasowej poświęconej premierze, dyrektor sceny Bogusław Nowak, poinformował o przygotowaniach do spektaklu i przedstawił jego twórców.Kierownictwo muzyczne nad spektaklem objął Grzegorz Berniak, baśniową scenografię stworzył Marek Grabowski, a Maria Balcerek wspólnie z pracowniami krawieckimi i modniarską przygotowała ponad dwieście kolorowych kostiumów. Z dziennikarzami spotkała się też, mówiąca doskonale po polsku, japońska tancerka Mizuki Kurosawa, która od lat 5 jest orientalną gwiazdą krakowskiej opery. Tancerka baletowa z Japonii pojawiła się w zespole, gdy otwarto nowy gmach krakowskiej opery przy ulicy Lubicz. W jej repertuarze znajdują się partie operowe o tematach orientalnych w tym "Madame Butterfly".

Wystawa kostiumów w operze i 5-lecie nowego gmachu - antrakt 60-lecia

Opery i filharmonie w całej Polsce podsumowują rok 200-lecia urodzin Verdiego. Krakowska opera dołączyła do obchodów od wiosny br. m. in. tak mocnymi akcentami jak inscenizacja "Trubadura" tego artysty w reż. Laco Adamika, wielka gala operowa, konkursy, a na zakończenie cyklu imprez w grudniu br. m. in. eksponuje wystawę kostiumów, rysunków i plakatów (z kolekcji Krzysztofa Dydo) do inscenizacji tego właśnie twórcy.

15 grudnia br. o godz. 18.30 koncertem na 5-lecie nowego gmachu Kraków wkroczy w czas jubileuszy.W piątą rocznicę otwarcia nowego gmachu Opery Krakowskiej odbędzie się koncert, poświęcony życiu i działalności instytucji w sezonach, spędzonych przez zespół pod własnym dachem. W tę podróż wspomnień i podsumowań zabiorą Państwa soliści, balet, chór, chór dziecięcy i orkiestra Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

W programie koncertu przewidziano arie i duety z „Ariadny na Naxos”, „Barona cygańskiego”, „Carmen”, „Carmina Burana”, „Damy pikowej”, „Eugeniusza Oniegina”, „Halki”, „Madame Butterfly”, „Napoju miłosnego”, „Nabucco”, „Orfeusza i Eurydyki”, „Trubadura”, „Turandot”, „Traviaty”, „Wesela Figara” oraz „Małego lorda” i „Podróży zimowej”. Kierownictwo artystyczne koncertu obejmie: Bogusław Nowak, Tomasz Tokarczyk, Zygmunt Magiera, Elena Korpusenko, Bożena Pędziwiatr i Dariusz Pawelec. 31 grudnia w operze jest muzyczny Sylwester.

Warto wiedzieć, że podczas ostatnich pięciu lat spotkaliśmy się w krakowskiej operze na spektaklach około 800 razy, a odwiedziło blisko 500 tys. widzów. 60-lecie działalności krakowskiej opery rozpocznie się latem 2014 roku festiwalem operowym, a w październiku świętować będziemy 60-lecie pierwszego spektaklu "Rigoletta".[/i]

Bilety na "Dziadka do orzechów" wyprzedane!

Premiera "Dziadka do orzechów" już w sobotę 21 grudnia 2013 roku w gmachu przy ul. Lubicz 48 w Krakowie i nie tylko na premierę, ale na kolejne spektakle: 22, 28, 29 grudnia 2013 r., 9, 10, 12 stycznia 2014 r. w stu procentach sprzedano bilety.

Warto spróbować kupić bilety z tzw. zwrotów czyli niewykorzystanych rezerwacji dokładnie na miesiąc przed danym spektaklem. (W repertuarze jest kilkanaście oper: podaję te, które są "sprzedane" i są w drugiej połowie stycznia w repertuarze od 12 stycznia 2014: Dziadek do orzechów, Zemsta Nietoperza (17,18, 19 I 2014), Baron Cygański (25,28,31 I). W DRUGIEJ POŁOWIE STYCZNIA PREMIERA CENTRAL PARK WOODY ALLENA ( są jeszcze bilety).

Repertuar bieżący:
http://www.opera.krakow.pl/

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: "Dziadek do orzechów" Czajkowskiego od lat 5 do 105 w Krakowie - Nasze Miasto

Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto