Małych chemików, odkrywców i początkujących naukowców 16 i 17 kwietnia w gdańskim centrum nauki czeka weekend pełen niespodzianek! Samodzielnie tworzone modele pierwiastków, roszady w układzie okresowym czy quizy - po takich atrakcjach chemia do nauki gwarantowana!

Co by się stało gdybyśmy „ruszyli” pierwiastki z układu okresowego i ustawili je w innym szeregu? Czy za pomocą pierwiastków można ułożyć słowa, zdania i rozwiązać skomplikowane łamigłówki? Aby się o tym przekonać trzeba koniecznie odwiedzić w najbliższą sobotę i niedzielę znajdujące się na gdańskiej Górze Gradowej Centrum Hewelianum.

Podczas warsztatów Centrum Hewelianum ruszy pierwiastki z układu okresowego i postawi je w szeregu. Będzie można też rozwikłać pierwiastkowe zagadki, łamigłówki i krzyżówki.

Po pierwiastkowej musztrze znajdzie się czas na kreatywne tworzenie pierwiastkowych konstrukcji oraz samodzielne wykonanie modelu własnej cząsteczki. Jest ona bardzo popularna, ale czy każdy z małych chemików wie jak ją zbudować?

Na weekend pełen chemicznych atrakcji zaprasza Centrum Hewelianum.

16-17 kwietnia, godz. 10.00-16.00
Wstęp w ramach biletu do Centrum Hewelianum.

(mat. prasowy)

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!