Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich w sobotę 28 lutego na dzień z chińską medycyną.

Program:
Wykłady:
• Godz. 13:00-13:45 - dr Marek Kalmus "Medycyna chińska jako profilaktyka zdrowia i szansa dla chorych"
• Godz. 13:45-14:30 - dr Magdalena Konior "Jak działa akupunktura?"
• Godz. 16:00-17:00 - mgr diet. Katarzyna Fizia (doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach) "Jak leczyć się jedzeniem? - dietetyka tradycyjnej medycyny chińskiej w kontekście współczesnej dietetyki zachodniej".

Spotkania diagnostyczne i konsultacje:
• Godz. 14:30-17:00 - Joanna Grzesiak, terapeuta TMC
• Godz. 17:00-19:00 - mgr diet. Katarzyna Fizia
• Godz. 17:00-19:00 - lek. med. Michalina Kochaniewicz

Wstęp na wszystkie wykłady i konsultacje jest wolny!

Prowadzący:
dr Marek Kalmus: dyrektor Instytutu Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia (placówka edukacyjna) i dyrektor zarządzający Centrum Medycyny Chińskiej (gabinety), prezes Polskiego Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Studiuje medycynę chińską od ok. 29 lat. Od 40 lat badacz kultur i tradycji religijnych Azji Centralnej i Południowo-Wschodniej; specjalizuje się w studiach tybetańskich. Na Studiach Porównawczych Cywilizacji UJ prowadzi co 2 lata kurs "Wielkie systemy medyczne Wschodu".

dr Magdalena Konior: biolog, UJ i Centrum Medycyny Chińskiej. Od 7 lat intensywnie studiuje tradycyjną medycynę chińską w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Ukończyła również specjalistyczne kursy medycyny chińskiej dla zaawansowanych prowadzone przez wybitnych zagranicznych wykładowców (m.in. prof. dr Sun Peilin, prof. dr Li Jie, dr Radha Thambirajah, Claude Diolosa). W 2012 roku odbyła miesięczny staż kliniczny w Chinach na Guanxi Traditional Chinese University w Nanningu, natomiast w 2014 praktykę u prof. Suna Peilina w Belgii. Od pięciu lat ćwiczy Tai chi w Krakowskiej Szkole Chen Taijiquan. Od 2012 roku prowadzi w Krakowie prywatną praktykę akupunktury i masażu Tui Na.

Joanna Grzesiak: akupunkturzystka, fitoterapeutka i dietetyk medycyny chińskiej - Centrum Medycyny Chińskiej. Medycyną chińską zajmuje się od 1997 roku. Od 2002 roku prowadzi samodzielną praktykę terapii tradycyjną medycyną chińską. W dalszym ciągu intensywnie podnosi też swoje kwalifikacje zawodowe na specjalistycznych kursach dla zaawansowanych w TMC (w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie). W swojej terapii stosuje głównie akupunkturę, technikę Gua Sha, dietetykę, ziołolecznictwo. Łączy zioła zachodnie z chińskimi ziołowymi suplementami diety, dostosowując je do wzorca energetycznego wg TCM, ale nie unika też przepisywania ziół chińskich według klasycznych i modyfikowanych receptur chińskich. Przez wiele lat ćwiczyła Tai Ji i Qi Gong. Od 2010 r. uczy się języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie.

mgr Katarzyna Fizia: dietetyk medycyny chińskiej w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie. Absolwentka dietetyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, a aktualnie doktorantka na Wydziale Farmaceutycznym. Wykłada na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach oraz na Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Terapią żywieniową, psychodietetyką oraz diet coachingiem zajmuje się zawodowo już od ponad 6 lat, dietetyką TMC od 2010 roku. Specjalistka z zakresu leczenia dietetycznego nadwagi, otyłości oraz innych schorzeń. Zajmuje się również pacjentami na diecie wegetariańskiej i wegańskiej oraz kobietami ciężarnymi i karmiącymi. Przyjmuje także dzieci. Uczestniczka licznych międzynarodowych oraz krajowych konferencji, autorka publikacji naukowych związanych z tematyką żywienia oraz dietetyką TMC, ciągle podnosi swoje kwalifikacje. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego (POLSPEN) oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Zdrowego Życia i Żywności. Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMC) uczyła się i nadal doskonali swoje kwalifikacje w Instytucie Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia w Krakowie. Brała udział w wielu specjalistycznych kursach.

Lek. med. Michalina Kochaniewicz: ukończyła w 1987 roku Akademię Medyczną w Krakowie. Uzyskała specjalizację lekarza rehabilitacji. Jest również uznaną specjalistką homeopatii. Od 1986 roku intensywnie studiuje medycynę chińską, którą praktykuje od 1989 roku (akupunktura i techniki pokrewne oraz farmakologia chińska). Poznała pełny zakres tradycyjnej medycyny chińskiej. Odbyła również m.in. szkolenia specjalistyczne w zakresie: tapingu medycznego i rehabilitacyjnego (kurs Medi-Taping), Masażu Akupunkturowo-Meridianowego (AMM), Akupunktury kosmetycznej, Leczenia bezpłodności akupunkturą, Leczenia bólu ziołami i akupunkturą i in. Pracuje jako lekarz rehabilitant w 5. Klinicznym Szpitalu Wojskowym w Krakowie, a jako lekarz medycyny chińskiej w Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie.

Współorganizatorami są: Centrum Medycyny Chińskiej w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Czas: Sobota 28 lutego br.
Miejsce: Instytut Konfucjusza w Krakowie, ul. Radziwiłłowska 4 (sala Malinowa).

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!