W Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę: białaczka. Co drugi chory nie znajduje swego genetycznego bliźniaka. W sobotę, 24 listopada, w godz. 12-18, w Centrum Gemini w Gdyni, odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku.

Fundacja DKMS apeluje, aby decyzja ta nie była emocjonalna, ale racjonalna. Odmowa oddania szpiku oznacza odebranie komuś nadziei na życie.

Rejestracja potencjalnych dawców będzie możliwa 24 listopada w Centrum Gemini. Znajdzie się tam punkt, w którym wolontariusze fundacji udzielą wszelkich informacji. Zjawią się też bohaterowie pozostałych akcji w Gdyni, podczas których zarejestrowało się 5 tys. potencjalnych dawców (od 2009 r.).Sobota w Gdyni ma być świętem dawców i ich przyjaciół. Dla odwiedzających Centrum Gemini przygotowano wiele atrakcji, zwłaszcza dla dzieci.

W programie:

- muzyczne spotkanie z zespołem "No Limits", który zaśpiewa m.in. piosenki z najnowszej płyty "Gdy nią oddychasz"
- wizyta Pchły Szachrajki, która wraz motylami, dżdżownicami i innymi bohaterami przedstawienia Teatru Muzycznego zaśpiewa kilka piosenek ze spektaklu
- pokazy tańca The Salsa Kings
- animacje dla dzieci, malowanie buziek, warsztaty plastyczne "Idą święta", prowadzone przez Fundację BOMALIHU
- malowanie bombek przez artystów, sportowców, znanych i lubianych gdynian
- pokaz ratownictwa medycznego (udzielanie pierwszej pomocy)

Centrum Gemini odwiedzą również członkowie Legionu 501, czyli fani "Gwiezdnych wojen", w kostiumach bohaterów gwiezdnej sagi!

Niech moc będzie z Gdynią!


W Polsce co godzinę ktoś słyszy diagnozę: białaczka. Co drugi chory nie znajduje swego genetycznego bliźniaka. Większa liczba potencjalnych dawców to większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego.

Dawcą może być każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, który waży min. 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Rejestracja trwa krótko i polega na pobraniu 4 ml krwi. Osoby chętne do uczestnictwa w akcji muszą mieć ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.

Organizatorami są Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych w Polsce i Miasto Gdynia.

Szczegółowe informacje o akcji na stronie Urzędu Miasta w Gdyni oraz na stronie Fundacji
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!