W dniu 12 lutego 2017 roku animatorzy Oratoriów w Dąbrowie Górniczej i Sosnowcu spotkali się u tych drugich, aby uczestniczyć w pilotażowym dniu skupienia, na wzór takiego, jakie mają księża. Uczestniczyło w nim ok. dwudziestu animatorów

W diecezji sosnowieckiej są dwie parafie, w których posługują księża salezjanie - jedna mieści się w Dąbrowie Górniczej, druga w Sosnowcu. Dotychczas spotykaliśmy się ze sobą jedynie podczas zlotu animatorów salezjańskich w naszej inspektorii, zwanych "Oratoriadami". Ostatnio jednak Oratorium w Sosnowcu zorganizowało dzień skupienia dla animatorów, na które zostali zaproszeni również animatorzy z sąsiedniej Dąbrowy Górniczej. Spotkanie upływało w miłej atmosferze. Można je podzielić na pięć części.
Pierwszą z nich była konferencja wygłoszona przez salezjanina, księdza Piotra Lorka. Dotyczyła ona słynnej już „kanapy”, z której powinien zejść każdy z nas. Ale nie tylko – przykład Zacheusza, bohatera Ewangelii, jaką młodzi usłyszeli podczas Mszy Posłania na Brzegach, doskonale obrazuje kompleksy i wady współczesnego młodego człowieka. Ważne jest to, abyśmy umieli nie tylko je sobie uświadomić, ale też walczyć z nimi.
W drugiej części zostaliśmy podzieleni na trzy grupy, w których mieliśmy zastanowić się nad tym, co jest przysłowiową kanapą dla członków Oratorium, co nas motywuje i demotywuje w codziennym życiu, jak również w jaki sposób uświadomić innym, że źle robią swoim postępowaniem. Na koniec wszystkie grupy przedstawiły na forum efekt swojej pracy.
W trzeciej części mieliśmy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w świetlicy Oratorium. Połączona ona była z możliwością skorzystania z sakramentu Spowiedzi Świętej, do czego miał nas przygotować odpowiednio przygotowany tekst czytań związanych z Dziesięcioma Przykazaniami Bożymi.
Następnie wszyscy zostaliśmy zaproszeni na Mszę świętą w parafialnym kościele, a która była w całości prowadzona przez księdza Lorka.
Na koniec była najmniej oficjalna część spotkania, czyli poczęstunek, który stał się za razem okazją do zintegrowania się obydwu Oratoriów.
To było ciekawie spędzone niedzielne popołudnie. Musimy częściej razem się spotykać. A następnym razem zapraszamy oratorium w Sosnowcu do nas na podobną „akcję”.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!