Takimi słowami dziennikarz Gazety Wyborczej Adam Wajrak określił uczestników otwarcia wystawy o Puszczy Białowieskiej w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nie oszczędził nawet dzieci.

W czwartek przed południem, na portalu społecznościowym Facebook ukazał się wpis popularnego dziennikarza Gazety Wyborczej o treści -

"Szyszko ze swoim księdzem i sanciarzami (to taka ruska, antysemicka agentura) w Parlamencie Europejskim kontra David Hammerstein. David, który już raz brał udział w powstrzymaniu wariactw Szyszki związanych z Rospudą. Kochamy Cię Dawidzie We love you David!!!"


U uczestników biorących udział w otwarciu wystawy odnośnie Puszczy Białowieskiej a następnie w sympozjum poświęconym tematom dotyczącym jej przyszłości, jak również przyszłości innych lasów europejskich ten wpis wywołał prawdziwy szok.

Pomimo próśb kierowanych do dziennikarza o zmianę treści posta a wręcz osobiste wyrażenie oburzenia przez uczestników spotkania skierowane do autora tego wpisu, jego treść nie została zmieniona. Nie tylko, że nie została zmieniona, ale Adam Wajrak dziwił się oburzeniu sugerując, jakoby było ono fikcyjne.

Tak na przykład odniósł się do słów Marka Rósoła, jednego z uczestników obecnych na otwarciu wystawy.

Marek Rósoł - Bardzo proszę o sprostowanie treści posta. Powyższy post mnie obraża a przedstawione informacje nie zostały w żaden sposób zweryfikowane.

Odp. Adam Wajrak - a co Pana obraża zarząd santy jest znany z antysemickich i prorosyjskich wypowiedzi


Problemem jest to, że nie wiadomo na jakich podstawach dziennikarz Gazety Wyborczej formułuje takie zarzuty wobec uczestników otwarcia wystawy w Brukseli, które są całkowicie irracjonalne a przede wszystkim nieprawdziwe, godząc tym samym w godność uczestniczących w wystawie osób. Zarzucanie natomiast współpracy agenturalnej stanowi poważne oskarżenie.

Zobacz też - Debata - "Porozmawiajmy o puszczy"Adam Wajrak znany jest z atakowania środowiska leśników, nie tylko tych pracujących w Puszczy Białowieskiej, ale leśników z całej Polski.
Obecnie posunął się do atakowania fałszywymi oskarżeniami nie tylko środowisko leśne, ale również inne osoby opowiadające się za czynną ochroną puszczańskich lasów nie oszczędzając nawet dzieci.

Uczestników otwarcia wystawy i późniejszej konferencji zastała ta informacja podczas wielogodzinnej podróży powrotnej z Brukseli, sprawiając im wiele przykrości. Przykrości tym większej, że szkalujący ich post umieszczony przez dziennikarza Gazety Wyborczej dotarł już do wielotysięcznej grupy jego sympatyków. Prośby o zmianę treści oczerniającą zainteresowane osoby dziennikarz Gazety Wyborczej ignoruje.


Dla zainteresowanych samą wystawą odsyłam do informacji znajdujących się na stronie Ministerstwa Środowiska - link

Galeria zdjęć

_____________________________________

Artur Hampel Białowieża, 2016-09-02 19.30

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!