Na kilka minut przed startem Na kilka minut przed startem

Na kilka minut przed startem. (© Sylwia Siwek)

W 90 rocznicę odzyskania niepodległości ponad pięć tysięcy osób wystartowało w Biegu Niepodległości. Odbywa się on się już po raz dwudziesty.

Bieg odbywa się co roku i służy upamiętnieniu rocznic odzyskania niepodległości państwowej. W tym roku trasa liczyła 10 km i przebiegała przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Ujazdowskie, ulice Belwederską, Sobieskiego, Wilanowską i Przyczółkową. Meta znajdowała się w parku przy pałacu w Wilanowie.

Sportowo-niepodległościowa impreza rozpoczęła się w samo południe przed pomnikiem Kopernika. Patronat nad XX Biegiem Niepodległości objęła prezydent stolicy, Hanna Gronkiewicz - Waltz, a Bieg (wystrzałem z rewolweru) zainicjowała Irena Szewińska. Wśród tysięcy uczestników udało mi się wypatrzyć kilka znanych osób.

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!