Plakat Plakat

Plakat (© Organizator)

18 marca w Warszawie nastąpi jubileuszowa edycja tego niezwykłego kinowego wydarzenia. Jest to gratka dla miłośników kina, a także kultury hiszpańskiej. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Już dziś w Warszawie rozpoczyna się Tydzień Kina Hiszpańskiego. Kilka dni później dołączą kolejne polskie miasta: Kraków, Katowice, Łódź, Poznań i Gdańsk. Festiwal zainauguruje polska premiera filmu "Ja, też!", który został nagrodzony za kreacje aktorskie na festiwalu w San Sebastian. Jest to opowieść o 34-letnim Pablo, pierwszym Europejczyku z zespołem Downa, który zdobył wyższe wykształcenie. Teraz chce podjąć pracę, chce żyć i kochać jak inni ludzie. Antonio Naharro i Álvaro Pastor - twórcy filmu - będą na otwarciu TKH. Film ten trafi do kin 9 kwietnia.

TKH to cykliczna impreza o zasięgu ogólnopolskim. Jej celem jest prezentacja i promocja kina hiszpańskiego w naszym kraju. Festiwal ten to wspaniała okazja do obejrzenia niekomercyjnego kina w języku hiszpańskim (jest to szczególna korzyść dla osób uczących się tego języka). To często jedyna okazja do obejrzenia najciekawszych filmów, z których większość nie trafi do polskich kin. W większości są to nowe produkcje filmowe. W tym roku filmy podzielone są na kilka kategorii: Filmy fabularne, Filmy dokumentalne, Młody Bóg. Javier Bardem, jakiego nie znacie, 10 wybitnych filmów na dziesięciolecie oraz Koprodukcje.

10. Tydzień Kina Hiszpańskiego:

Warszawa: 18-25 marca - kina: Muranów, Kultura i Kinoteka
Kraków: 20-26 marca - kino Pod Baranami
Katowice: 22-28 marca - kino Światowid
Łódź: 23-29 marca - kino Charlie
Poznań: 24-30 marca - kino Muza
Gdańsk: 26-31 marca - Klub Żak

Organizatorami TKH są: Ambasada Hiszpanii, Instytut Cervantesa, AP Mañana we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. Repertuar i opisy filmów znajdują się na stronie festiwalu.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!