Dzisiejszy dzień jest dniem zamkniętym na 55. Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, odbywają się one w Pałacu Kultury i Nauki. Targi potrwają do 23 maja (niedziela) i będą pełne niezwykłych wydarzeń i atrakcji dla zwiedzających.

Pierwszego dnia targów ogłoszone zostaną nominacje do Nagrody Literackiej NIKE oraz nagrody literackiej Gdynia. Start o godzinie 12.

- Wielką atrakcją tegorocznych Targów Książki będą wszystkie atrakcje związane z Chopinem, a przede wszystkim niezwykły i jedyny fortepian Yamahy (specjalnie sprowadzony do Polski z tej okazji), który "zapamiętuje" uderzenia w klawisze i potrafi odtwarzać wykonania największych mistrzów. Fortepian będzie cały czas grał i będzie można do niego podejść (część jest przezroczysta! widać jak gra) - mówi Roman Czejarek, rzecznik prasowy MTK w Warszawie.

Nowością tegorocznych Targów będzie wręczenie nagrody organizowanego przez Empik Konkursu na Najlepszą Książkę dla Dzieci "Przecinek i kropka". Nagrodzoną pozycję poznamy w sobotę, 22 maja. Nominacje 10 książek wybranych przez jury tego konkursu ogłoszone zostały 23 kwietnia 2010, w Międzynarodowy Dzień Książki.

Bilety na targi są w cenie: 3 pln - bilet ulgowy, 7 pln - bilet normalny, 13 pln - stała karta wstępu.

Honorowymi gospodarzami 55. MTK zostali: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Bogdan Zdrojewski, Marszałek Województwa Mazowieckiego - Adam Struzik, patronem medialnym 55. MTK jest Telewizja Polska. Organizatorem targów jest Ars Polonia.

W pdf-ie można pobrać ramowy plan tegorocznych Targów, jednak Roman Czejarek podkreśla, że mogą pojawić się zmiany, ponieważ ciągle zgłaszają się kolejni wydawcy.

Ramowy program 55. Międzynarodowych Targów Książki

Współautor artykułu:

  • Marta Wróbel

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!