W sobotę o godz. 12 Ędward Acki, szef partii ĘĄ zorganizował akcję narodowego prania brudów. Po odśpiewaniu hymnu partii wraz z Eweliną Flintą, Ivanem Komarenko i Bohdanem Łazuką wyprali skarpetki swoich wyborców.

Happening partii ĘĄ odbywał się pod hasłem "Wypierzmy Polskę!". Ędward Ącki, czyli alter ego satyryka Szymona Majewskiego rozdał przybyłym miednice, w których mogli wyprać brudy polityczne. Ącki swój kontakt z wyborcami zaczął od słów "Kocham was!". Zaraz po jego przybyciu wszyscy odśpiewali hymn partii ĘĄ: "Szczerzy do bólu, do bólu szczerzy/ Wybierzmy razem, nam się należy"

Ącki wraz z asystentami i zaproszonymi gośćmi: piosenkarką Eweliną Flintą, piosenkarzem Ivanem Komarenko i aktorem Bohdanem Łazuką postanowił wyprać skarpetki wyborców. Podkreślał, że nie zrobił tego nikt przed nim - ani Donald Tusk, ani Aleksander Kwaśniewski.

Szef ĘĄ zauważył, że mimo zaproszenia, na happening nie przybyli polscy politycy: Donald Tusk, bracia Kaczyńscy, Zbigniew Ziobro, Danuta Hojarska czy Roman Giertych. Do każdego z nich Ącki skierował swoją wypowiedź. Przewodniczącego Platformy podejrzewał wręcz o nieznajomość topografii miasta - "Donaldu Tusku, warszawiaku z Gdańska, dowiedz się wreszcie, gdzie jest Pałac Kultury!". Do braci Kaczyńskich powiedział: "Tu jest naród, a wy obaj nie stawiliśmy się solidarnie do mnie", zaś do ministra sprawiedliwości: "Zbigniewie Ziobro, twoja nieobecność została zarejestrowana. Mamy to!"

Ędward Ącki wyjaśnił, dlaczego jego partia nie została zarejestrowana w wyborach. - Dziwnym trafem miesiąc przed tym, jak chciałem zarejestrować partię, nagle zniknęła jedna linia. Poprosił także zgromadzonych, by poszli 21 października do wyborów, mimo iż na listach partia "ĘĄ" się nie znajdzie. - Jestem jako kornik w tej urnie wyborczej, albo mała drzazga w desce, ale jestem tam. - mówił.

Spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu partii i spektakularnym odjazdem całej załogi z miejsca happeningu. Jak podaje PAP, według danych policji na happening przybyło ok. 700 osób. Szczególnie młodzi ludzie reagowali niezwykle żywiołowo, skandując hasła i wyrażając swój aplauz dla słów Ędwarda Ąckiego.Zobacz także fotoreportaże dziennikarzy obywatelskich:
Tomka Meuśa Partia ĘĄ urządziła Wielkie Narodowe Pranie Brudów.
i Łukasza Zawadzkiego Spotkanie "przedwyborcze" partii ĘĄ

Moje Trzy Grosze

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!