W Walentynki zużyte baterie zamienisz na pełne ekologicznej energii serca! Przyjdź 14 lutego w jedno z poniższych miejsc i... poczęstuj się lizakiem-sercem! Poczuj słodką moc recyklingu :)

Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiej akcji "Kocham recykling!", której głównym partnerem jest firma Samsung. W Walentynki 70 miast wykrzyknie wyznanie miłości do ekologii, zasypując miejsca zbiórek tonami zużytych baterii. W zamian za baterie każdy dostanie lizaka w kształcie serca.

W Warszawie akcja będzie prowadzona na Bródnie i Pradze Północ w dniach 13-14 lutego godz. 10:00-19:00.

Bródno
- księgarnia MPZ (ul. Kondratowicza 4a)
- Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53 (ul. Bazyliańska 6)
- Multimedialna Wypożyczalnia nr 123 (ul. Św. Wincentego 64)

Praga Północ
Polski Związek Głuchych - Oddział Mazowiecki (ul. Białostocka 4)

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem EkoWalentynek jest podróżnik i ekolog Dominik Dobrowolski.

W ostatnim roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii - czyli ok. 10 tys ton. Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi. Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2014 roku 35% baterii z rynku (ok. 3. 500 ton)!

Dodatkowe informacje o akcji, wykaz miejsc zbiórki baterii: www.cycling-recycling.eu

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!