Ekstraklasa. Lechia Gdańsk pokonała Koronę Kielce 1:0

Patryk
Patryk
Staszek Szybki Jest
W meczu III kolejki T-Mobile Ekstraklasy Korona Kielce przegrała na własnym boisku z Lechią Gdańsk 0:1

Od pierwszych minut przewagę mieli piłkarze gości. Stwarzali dużo groźniejsze sytuacje od Korony, która zdecydowanie była nastawiona na grę z kontry. W 9. minucie piłkarze Bogusława Kaczmarka wyszli na prowadzenie po kapitalnej kontrze, wyprowadzonej po rzucie rożnym dla gospodarzy. Z pola karnego piłkę wybił jeden z obrońców, a dopadł do niej Mendes, który przebiegł z nią kilkanaście metrów, rozegrał z Rasiakiem i kapitalnym strzałem pokonał Szlakotina.

W dalszej części meczu na murawie nadal przeważali zawodnicy z Gdańska. Korona miała duże problemy z wyprowadzaniem piłki i skleceniem choć jednej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Wszystko odmieniło się po czerwonej kartce dla Pietrowskiego.

Ostatnie minuty pierwszej połowy meczu to bardzo dobra gra gospodarzy i dużo ciekawych akcji zakończonych strzałami z ich strony. Jednak mimo dobrej postawy i dobrych strzałów, piłkarzom Leszka Ojrzyńskiego nie udało się doprowadzić do wyrównania.

Druga połowa rozpoczęła się od bardzo dobrej i szybkiej gry z obu stron. W pierwszych minutach obserwowaliśmy dużo akcji. Lechia mimo osłabienia prezentowała się nadzwyczaj dobrze i dotrzymywała kroku kielczanom.

W kolejnych minutach Korona zdominowała przebieg spotkania, a goście zamknęli się na własnej połowie i wyczekiwali kontry. Najlepszą szansę na zdobycie gola miał Żewłakow, który fenomenalnie uderzył głową, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Mimo zdecydowanej przewagi i wielu sytuacji piłkarze Leszka Ojrzyńskiego nie potrafili wykorzystać swoich szans.

Ostatnie minuty meczu stały się bardziej wyrównane, ale gospodarze nadal razili nieskutecznością. Mecz zakończył się zwycięstwem Lechii Gdańsk.

Korona Kielce 0:1 Lechia Gdańsk