Ekstraklasa: Ruch goni czołówkę

kamil156@op.pl
W spotkaniu inaugurującym 17. kolejkę Ekstraklasy, Ruch Chorzów wygrał w Wodzisławiu Śląskim, z drużyną Piasta Gliwice 2:1.

Ruch już w 3. minucie spotkania objął prowadzenie. Bramkę zdobył Artur Sobiech, wykorzystując znakomitą asystę Wojciecha Grzyba. Niebiescy nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. W 15. minucie Jakub Biskup dostał podanie z głębi pola, wpadł w pole karne, minął obrońcę Chorzowa i strzałem w długi róg nie dał szans Pilarzowi. W 33. minucie, Stawarczyk przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego znalazł się w polu karnym i ładnym strzałem głową wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej części meczu kibice oglądali grę w środku pola. Piłkarze z Chorzowa bronili skromnego prowadzenia, a ambitnie grający Piast nie miał pomysłu na sforsowanie obrony rywala. W 88. minucie Grzyb mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego strzał obronił Maciej Nalepa.

Ruch Chorzów dzięki temu zwycięstwu dogonił w ligowej tabeli Legię Warszawa.

Piast Gliwice - Ruch Chorzów 1:2 (1:2)
0:1 - Sobiech 3'
1:1 - Biskup 15'
1:2 - Stawarczyk 32'

Składy:

Piast Gliwice: Nalepa - Michniewicz, Kowalski, Gamla, Szary, Biskup, Wilczek (62' Pietroń), Muszalik (56' Krzycki), Smektała (83' Maciejak), Łudziński, Olszar.

Ruch Chorzów: Pilarz - Nykiel, Sadlok, Stawarczyk, Brzyski, Grzyb, Baran, Pulkowski (78' Scherfchen), Straka (90+4' Kieruzel), Janoszka (85' Jakubowski), Sobiech.

Żółte kartki: Muszalik, Biskup, Michniewicz (Piast) oraz Straka (Ruch).

Widzów: 3000.