Elton John podczas koncertu w norweskim Skien, 20 czerwca 2009 roku Elton John podczas koncertu w norweskim Skien, 20 czerwca 2009 roku

Elton John podczas koncertu w norweskim Skien, 20 czerwca 2009 roku.

Sir Elton John wystąpi 30 maja w Warszawie, by oddać hołd ofiarom katastrofy w Smoleńsku. Wykona utwór "Candle In The Wind", dedykowany zmarłej Marilyn Monroe i przerobiony dla Księżnej Diany.

Koncert na Stadionie Polonii rozpocznie się o godz. 18:30. 63-letni artysta wykona swoje największe przeboje, w tym bliskie jego sercu "Candle In The Wind" (pol. "Świeca na wietrze").

Utwór ten powstał w 1973 roku, ku czci zmarłej 11 lat wcześniej Marylin Monroe. Na żywo grany jest niezwykle rzadko, tylko na specjalne okazje. Doczekał się dwóch kolejnych wersji: z 1986 (również dedykowanej Marylin, jednak tym razem pod jej prawdziwym imieniem, czyli Normy Jeane) i przeróbki z 1997 roku, która została wykonana w hołdzie dla Księżnej Diany. Sir Elton zmienił wówczas słowa i styl jej wykonania. Przeróbka sprzed 13 lat zdominowała listy przebojów w niemal wszystkich krajach. Ponadto 7 sierpnia 1990 roku, John zadedykował "Candle In The Wind" choremu na AIDS Rynowi White'owi, który zmarł następnego dnia.

30 maja "Candle In The Wind" zabrzmi specjalnie dla polskiej publiczności. Ciężko prognozować, czy możemy się spodziewać kolejnych modyfikacji oryginału, ale nie jest to wcale takie nieprawdopodobne. Choć koncert zaplanowano niedawno, w kasach pozostały ostatnie bilety. Ostatni raz Sir Elton gościł w Polsce w 2006 roku, na Festiwalu w Sopocie. Bilety mimo wysokich cen (ok. 500 zł) także rozeszły się bardzo szybko.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!