W piątek w Kijowie odbyła się uroczysta ceremonia losowania grup piłkarskich mistrzostw Europy. Grecy, Rosjanie i Czesi będą rywalami biało-czerwonych.

Losowanie odbyło się w kijowskim Pałacu Sztuki "Ukraina". Uroczystość rozpoczęła się o godz. 18.00 od powitania gości przez Michela Platiniego. Po nim przemówił prezydent Ukrainy, Wiktor Jaukowicz, a następnie na telebimach zaprezentowane zostały sylwetki miast-gospodarzy.

Podopieczni Franciszka Smudy zostali, jako gospodarze rozstawieni w grupie A i spokojnie czekali na przeciwników. Losowania dokonał były gwiazdor reprezentacji Francji Zinedine Zidane, który okazał się bardzo szczęśliwy dla naszej reprezentacji. Wylosował nam bowiem Greków, Rosjan i Czechów.

Turniej finałowy Euro 2012 rozpocznie się 8 czerwca meczem Polaków na Stadionie Narodowym w Warszawie. Finał zostanie rozegrany 1. lipca w Kijowie. Tytułu mistrzów Europy będą bronic piłkarze reprezentacji Hiszpanii.

Grupy turnieju finałowego Euro 2012:

Grupa A: Polska, Grecja, Rosja, Czechy
Grupa B: Holandia, Dania, Niemcy, Portugalia
Grupa C: Hiszpania, Włochy, Irlandia, Chorwacja
Grupa D: Ukraina, Francja, Szwecja, Anglia

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!