Reprezentacja Polski w piłce nożnej weźmie udział w Euro 2016 Reprezentacja Polski w piłce nożnej weźmie udział w Euro 2016

Reprezentacja Polski w piłce nożnej weźmie udział w Euro 2016 (© By Piotr Drabik (Flickr: DSCF7918) [CC-BY-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons)

We wtorek, 23 lutego w Nicei odbyło się losowanie grup do Euro 2016. Mistrzostwa będą miały miejsce we Francji. Udział w nich wezmą 24 drużyny. Naszymi rywalami w grupie D będą: Niemcy, Irlandia, Szkocja, Gruzja i Gibraltar.

Na czele delegacji Polskiego Związku Piłki Nożnej podczas losowania w Nicei stali: prezes Zbigniew Boniek i selekcjoner Adam Nawałka. Gościem specjalnym był Jan Tomaszewski, który został zaproszony jako jeden z trzynastu wybitnych europejskich bramkarzy. Gala losowania grup odbyła się w niedzielę, 23 lutego. W roli prowadzących wystąpili piłkarze Ruud Gullit i Bixente Lizarazu oraz sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino.

"Losowanie, jak losowanie - mogło być lepiej, ale i gorzej. Nie ma co ukrywać, że niekwestionowanym faworytem naszej grupy są Niemcy. Trafiliśmy również na dwie drużyny, które preferują siłowy futbol, czyli Szkocję i Irlandię. Uważam, że dobrze będzie nam się z nimi rywalizowało, mamy przewagę w grze technicznej. Mniemam, że właśnie z tymi reprezentacjami będziemy walczyli o awans."- powiedział Zbigniew Boniek, cytowany przez serwis interia.pl.

Awans do turnieju finałowego we Francji wywalczą po dwie czołowe drużyny z każdej grupy, a także najlepsza spośród tych, które zajmą trzecie lokaty. Pozostałe reprezentacje będą miały szansę wywalczyć awans podczas meczów barażowych. Eliminacje do mistrzostw rozpoczną się we wrześniu bieżącego roku. Pierwsze spotkania zaplanowano na 7-9 września. UEFA zgodziła się, aby Francja wzięła towarzyski udział w tych rozgrywkach. Gospodarze mistrzostw eliminacje potraktują jako przygotowanie do turnieju.Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!