(© Sławek/CC 2.0)

Janusz Wojciechowski z PiS, złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jana Dworaka.

Przypomnijmy, ostatnio NIK w swoim raporcie zarzucił Dworakowi, że kierowana przez niego KRRiTV działa na szkodę budżetu państwa. Według NIK ludzie Dworaka przyznają koncesję firmom medialnym, które są niestabilne finansowo. Ich sytuacja jest na tyle zła, że KRRiTV musi rozkładać im opłatę koncesyjną na raty (niektórzy będą ją spłacali przez cały okres obowiązywania koncesji), a w związku z tym działają "niegospodarnie".

Dworak odrzuca te zarzuty; twierdzi, że KRRiTV przyznała koncesję tym firmom, ze względu na interes publiczny. NIK ponownie obala tezy Dworaka: ""W uzasadnieniu decyzji wykazano przesłanki ważnego interesu koncesjonariusza, tj. trudną sytuację finansową tych spółek, uniemożliwiającą dokonanie jednorazowego wydatku w wysokości pełnej opłaty, natomiast nie wykazano przesłanek uznania ważnego interesu publicznego" - czytamy w jej raporcie.

Znajdź nas na Google+

Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!