Logo KE 2011 Logo KE 2011

Logo KE 2011

Redakcja Rozrywki, Kultury i Widowisk Artystycznych TVP1 poinformowała wczoraj o wycofaniu z Krajowych Eliminacji do 56. Konkursu Piosenki Eurowizji 2011, piosenki "Control" zespołu The Positive.

Powodem dyskwalifikacji utworu "Control" było złamanie przez grupę The Positive Regulaminu Krajowych Eliminacji do 56. Konkursu Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011. Muzycy wykonali publicznie utwór przed 1 września 2010, a więc przed terminem ustalonym przez Europejską Unię Nadawców, organizatora Eurowizji. Żadna ze zgłoszonych do preselekcji propozycji (bez względu na kraj) nie może zostać wykonana przed tym terminem.

Mateusz Krautwurst, będący osobą zgłaszającą jak i wykonawcą, w wyjaśnieniu powiedział, że "bardzo żałuję, że utwór, którego nigdy nie prezentowaliśmy w tv, który brzmi dziś nowocześnie, studyjnie - oczywiście - jest wyprodukowany i dopieszczony, i jest fajną kompozycją, która znalazła uznanie Komisji musi zostać przez nagranie z próby lub jakiegoś grania dla przyjaciół zdyskwalifikowany (...)"Control" jest utworem z płyty, którego miało nigdzie nie być... niestety, ktoś jednak nagrał piosenkę, nie wiem gdzie zupełnie...”

Po dyskwalifikacji grupy The Positive i przyznaniu trzech dzikich kart, podczas koncertu finałowego Krajowych eliminacji 2011 wystąpią:
- Magdalena Tul "Jestem"
- Anna Gogola "Ktoś taki jak Ty"
- Roan "Maybe"
- Shemoans "Supergirl"
- Ada Fijał "Hot Like Fire"
- The trash "Things go Better with rock"
- IKA "Say"

Krajowe eliminacje do 56. Konkursu Piosenki Eurowizji Düsseldorf 2011 odbędą się 14 lutego.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!