Sopranistka i reżyser koncertów Ewa Warta Śmietana rok 2016 może również uznać za bardzo udany by wymienić jej sukces w postaci występu w hollywoodzkim filmie Enemy Within czy wspaniały koncert chiński z pianistką Man Li Szczepańską.

Obydwie artystki podbijały już razem Chiny gdy razem wystąpiły w 2009 roku w liczącej 5 tys. miejsc wielkiej sali koncertowej w pobliżu Zakazanego Miasta w Pekinie i dowiedziały się ze "Chopin kocha Chiny" potem była ich wspólna chopinowska płyta z filmem na DVD i niezliczone koncerty festiwalowe w Polsce w pięknych la belle epokowych kostiumach. Miałem okazje już na bieżąco o tym pisać i nadal obserwuje ich karierę.

Chiński koncert na festiwalu w Lądku Zdroju


Ewa Warta Śmietana w tym twórczym tandemie z Man Li Szczepańską, rodowitą Chinką z pochodzenia a obecnie także obywatelką polską, zachwyciła się orientem i ich ostatnim projektem w tym stylu był wspaniały "Koncert chiński" latem br. w Lądku Zdroju podczas festiwalu pod artystycznym kierownictwem pani Ewy "Muzyka u źródeł". Operowy śpiew i kostiumy gra pianistki i małej wiolonczelistki znów zachwycały licznych słuchaczy tego koncertu Dorosłym artystkom towarzyszyły gra i śpiewem córeczki Man Li, 10 letnia Awaz Lila i 4 letnia Miranda Konstancja.
Wspaniały reportaż z koncertu chińskiego z udziałem pianistki Man Li Szczepańskiej i jej wychowanek ze Szkoły Muzycznej w Domosławicach oraz sopranistki Ewa Warta Śmietana w ramach festiwalu Muzyka u źródeł zrobił fotografik z Lądka Zdroju Radosław Pietraga.Ewa Warta Śmietana na premierze swojego filmu w Los Angeles

Niedawno Ma Li Szczepańska zagrała w Krakowie koncert dla grupy polskich i amerykańskich bussinesmenów o czym pisał już w naszym portalu red. Jan Szczepański zatem sława jej talentu pójdzie za Atlantyk. Zdobyła już tam uznanie pani Ewa. Pozwolę sobie dać więcej szczegółów o jej występie w hollywoodzkiej produkcji filmowej. Odbyła się światowa premiera tego filmu "Enemy Within", na której była także pani Ewa i spotkała wybitnych amerykańskich twórców filmowych - udokumentowała to swoimi zdjęciami w facebooku. Jak do niej doszło ... Potrzebna była artystka która zaśpiewa po hiszpańsku. Pani Ewa zna dobrze Hiszpanie bo tam mieszka jedna z jej córek. Od słowa do słowa pojechała do Los Angeles na nagrania w studio. Naturalnie zaproszono ją na premierę, po której wolny czas spędziła zwiedzając to miasto a następnie inne, była na Brodwayu w Nowym Jorku i w Chicago.
NA PREMIERĘ WYSTOSOWAŁA DO FANOW TAKIE ZAPROSZENIE Witajcie, zapowiadana premiera filmu "Enemy Within", w którym śpiewam, specjalnie napisaną dla mnie pieśń "Te quiero mucho mama" odbędzie się już 22.09.2016 o godz.19. Red Carpet 20 godz. Filmaufführung im Kino Landmark Regent Theater unter der Adresse 1045 Broxton Av, Los Angeles, CA 90025, United States. Zapraszam do Hollywood:-)

.
Tak skromnie komentuje ten sukces Z KOPRODUCENTEM FILMU ALOISEM ROSTEK. Bardzo dziękuję za umożliwienie mi wystąpienia w filmie u boku takich gwiazd jak: Eric Roberts, Laila Di Lella,W. McNamara,P. BenedetiW tym roku sopranista podróżowała także do egzotycznej Japonii gdzie widziała Złoty Pawilon-Kinkaku-ji,zamek szoguna Tokugawy (pracowała na warsztatach muzyczno - teatralnych tradycyjnego teatru japońskiego) i Afryki. Podziwiała m. in. Wodospady Wiktorii – na rzece Zambezi, na granicy Zimbabwe i Zambii. Była także oczywiście w Ojczyźnie flamenco Hiszpanii.
Polecam jej koncert w Polsce 27 listopada br. z Wiesławem Ochmanem

EWA WARTA ŚMIETANA


Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Wystąpiła w wielu partiach operowych, operetkach i musicalach. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Austria, Szwecja, USA, Włochy, Kanada, Rosja, Izrael, Chiny). Artystka ma na swoim koncie wiele płyt z muzyką operową, operetkową,
musicalową, żydowską i sakralną. Współpracuje z różnymi wykonawcami i kompozytorami. Jest także autorką scenariuszy musicalowych oraz musicalu Miłość czyni cuda. Oprócz działalności artystycznej śpiewaczka pełni funkcje: prezesa Fundacji Pomocy Artystom Polskim Czardasz, dyrektora Konkursu Operetkowo-Musicalowego im. I. Borowickiej, a także dyrektora Festiwalu Grozy, Kryminału i Tajemnicy Biała Dama w Krakowie. Od dwóch lat Ewa Warta-Śmietana jest również dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyka u Źródeł w Lądku-Zdroju
.

Polecam jej koncert w Polsce 27 listopada br. z Wiesławem Ochmanem

MAN LI SZCZEPAŃSKA

Krystyna Man Li Szczepańska międzynarodowa pianistka o chińsko - rosyjskich korzeniach. W wieku 5 lat wykonywała swój pierwszy publiczny koncert w Pekińskiej Hali Koncertowej. W 1988 i 1990 otrzymała swoje pierwsze 4 nagrody na konkursach pianistycznych dla dzieci w Dalian i w Pekinie. Od 1996 nauka w Średniej Szkole Muzycznej w Pekinie w klasie prof. Jan Jun - i ukraińskiego prof. O. Kolviskiego. W 1994 otrzymała I nagrodę w konkursie "Narodowy Festiwal Muzyczny Młodych Pianistów" w Pekinie. W 1996 II Nagroda Japońsko-Chińskiego Konkursu Instrumentalnego i III Nagroda w Francusko-Chińskim Konkursie "Mi-Do" w Pekinie a w 1997 I Nagroda w Konkursie Muzyki Chińskiej w Hong Kongu. Od 2001 studia pianistyczne w AMFC w Warszawie w klasie prof. A. Dutkiewicza, prof. M. Stojek-Kot oraz asystenta prof. J. Grobelnego. Kursy mistrzowskie u profesorów m.in.: R. Smendzianka, A. Jasiński, O. Kolvisky, R. Koenig, J. Winerock, T. Herbert, G. Michory, W. Mershanov S. Nokleberg. W 2003 Dyplom z wyróżnieniem na Międz. Konkursie Pianistycznym w San Sebastian –Donostia a w 2004 III Nagrodę za Wykonanie Muzyki Ukraińskiej na I Międz. Pianistycznym Konkursie Klassik - Podill w mieście Chmielnicki. W 2005 uzyskała semestralne stypendium w Litewskiej Akademii Muzycznej w Wilnie w zakresie gry na fortepianie. W 2005 została zakwalifikowana do XV Międz. Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina. W 2006 uzyskała tytuł zawodowy magistra sztuki a jej pracę dyplomową "Chińska muzyka fortepianowa po r. 1945. Kompozytorzy i dzieła" oceniono celująco. W styczniu 2007 uzyskała Dyplom za wysoki poziom koncertu fortepianowego na XIX Międz. Festiwalu Muzyki Klasycznej w Brześciu. Koncertuje w Europie, na Dalekim oraz na Bliskim Wschodzie.

Szeroki repertuar pianistki obejmuje utwory od muzyki dawnej do współczesności (m.in. J. S. Bach, W.A. Mozarta, F. Chopina, S. Rachmaninova, F. Liszta, L. Różyckiego, H. M. Góreckiego


Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!