Biblia Gutenberga - zdjęcie ilustracyjne Biblia Gutenberga - zdjęcie ilustracyjne

Biblia Gutenberga - zdjęcie ilustracyjne (© US Library of Congress/CC 3.0)

Jezus Chrystus nie był synem Bogiem, ale prorokiem, który zapowiedział przyjście prawdziwego mesjasza, czyli Mahometa - wynika z "Ewangelii św. Barnaby", manuskryptu odnalezionego w Turcji.

"Ewangelię św. Barnaby" odnaleziono w 2000 roku w Turcji, podczas działań przeciw przemytnikom. Następnie przekazano ją Muzeum Etnograficznemu w Ankarze.

Według tureckiego ministra kultury, księgę mógł ukryć Kościół, ponieważ jej treści nie są zgodne z jego nauczaniem i uwiarygodniają Koran

"Tajna Biblia" podważa boskość Jezusa, uznaje go jedynie za proroka zapowiadającego przyjście prawdziwego mesjasza, Mahometa: "Jak miałby nazywać się Mesjasz? Jego błogosławione imię nosi Muhammad" - miał powiedzieć Jezus. Według księgi w rzeczywistości nazywał się Isa i był Arabem.

Eksperci i naukowcy podważają jednak wiarygodność manuskryptu: "Wielu ekspertów wątpi w autentyczność rękopisu i twierdzi, że nie mógł powstać wcześniej, niż w szóstym wieku. Historyczny Barnaba żył w pierwszym wieku n.e., podczas gdy Barnaba wspomniany w manuskrypcie miał żyć w piątym, lub szóstym wieku - to znaczy w okresie działalności historycznego Mahometa" - czytamy.

Również Kościół ma sceptyczny stosunek do nowo odkrytej ewangelii i uznaje ją za apokryf. Przypomina, że są takie dokumenty z których wynika, że Jezus, aby udowodnić swoje możliwości cudotwórcze zrzucał dzieci z dachu, by je potem wskrzesić.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Cywilizacja

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!