15 bitów od 16 producentów, 15 odcinków programu, kilkaset zgłoszeń i kilka miesięcy walki o wyjście z podziemia. Teraz zwycięzcy zostaną zaproszeni do MaxFloStudio na profesjonalną sesję. Zwieńczeniem projektu będzie płyta.

BRK, DonDe, Decó, HWR, Skorup, DiNO, Wojtek Kubica, Wojtek Zet, Adam L, Snobe Beatz, Pawbeats, Młody, TrzyBit, Golden, Grafit oraz stojący na czele całej akcji Zetena – taki wygląd przybrał ostatecznie skład producencki Experymentu Underground. Założeniem projektu było tworzenie nowych bitów i udostępnienie ich młodym artystom, którzy mogli nagrać do nich swoje utwory.

"Po długich naradach i bojach są wyczekiwane wyniki! (...) Zakończyliśmy I etap Experymentu, teraz czas na nagrywki w MaxFloStudio i zapowiadaną płytę" – mogliśmy przeczytać na Facebooku MaxFloRec w miniony weekend. Laureatami zostali:

– w odc. z DJ-em BRK – Malec,
– w odc. z Donde – Dzban,
– w odc. z Wojtkiem Kubicą – Adi,
– w odc. z DJ-em HWR-em – AnD,
– w odc. Decó – Carlos,
– w odc. ze Skorupem – Pukis,
– w odc. z Wojtkiem Zetem – Nerwus,
– w odc. DiNO – AeSPe i Nerwus,
– w odc. ze Snobem Beatzem – GRK,
– w odc. z Goldenem – AeSPe i DJ Cut a Head za skrecze,
– w odc. z Młodym – Bzyku i DJ Cut A Head za skrecze,
– w odc. z TrzyBitem – Bobecky,
– w odc. z Adamem L – Szejk Biforjuz,
– w odc. z Pawbeatsem – Rotaz,
– w odc. z Grafitem – Emikae.

Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Zetena, producent danego bitu, przedstawiciel Silesii Crime, ONS, Rahim oraz ekipa MaxFlo. Już wiosną II etap inicjatywy. – Zapraszamy laureatów na sesję do Katowic, a wszystkich śledzących akcję na MaxFloRecTV, gdzie znów pojawiać będą się filmiki dokumentujące prace w studiu. III etap jeszcze w tym roku. Po zakończeniu wszystkich nagrywek planujemy wydać płytę „Experyment Underground” – zapowiada Joanna „Este” Michalik, koordynatorka projektu z ramienia MaxFloRec. Do zwycięzców dograją się artyści MaxFloRec i MaxFloLabu. – Już dziś mogę oficjalnie potwierdzić, że na krążku pojawi się Rahim, a także Decó ze Szpilersów – dodaje Michalik.

Poniżej przypominamy jeden z najpopularniejszych odcinków Experymentu Underground z udziałem Wojtka Zeta. Playlista ze wszystkimi wydaniami programu dostępna jest na MaxFloRecTV (kliknij, aby przejść).– Obrady trwały dość długo i były bardzo burzliwe. Poziom wszystkich nagrań był naprawdę wysoki. Każdy miał inne zdanie, swoich faworytów. Trzeba było obrać wspólny kurs – wspomina Zetena. – Przy niektórych bitach zdania były podzielone, jednak pojawili się i tacy artyści, co do których nie mieliśmy wątpliwości, że są faworytami, że są numerem jeden – dodaje ONS z Silesii Crime. Trudność w dokonaniu wyboru tylko potwierdza to, co powiedział przy starcie projektu Rahim: – Wiem, że w podziemiu czai się wielu utalentowanych ludzi, których warto pokazać. Często przyświeca im brak warunków do zaistnienia, a to przecież nie powinno blokować ich talentu.

Relacja ze studyjnych nagrań już niebawem na MaxFloRecTV. Więcej o Experymencie Underground szukajcie na specjalnie poświęconej mu stronie – www.MaxFlo.pl/exp.

Kultura

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!