Od środy trwa w Łodzi festiwal podróżników, miłośników gór, sportów ekstremalnych i aktywnego wypoczynku. Przed nami kolejne dni pełne spotkań z ludźmi, którzy nie potrafią usiedzieć na miejscu.

Już dziś rano na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego rozpocznie się 5. edycja Wielkiej Lekcji Geografii, w której wezmą udział uczniowie ze szkół średnich z całego województwa łódzkiego. W tym roku motywem przewodnim lekcji będzie geografia Azji. Dr Marek Zgorzelewski zabierze uczniów na wirtualną wycieczkę po największym kontynencie świata, zaś Tamotsu Nakamura pokaże największe tybetańskie szczyty i lodowce.

Z kolei dr Elwira Żmudzka przedstawi osobliwości skrajnie kontynentalnego klimatu Wschodniej Syberii, zaś dr Marek Barwiński opowie o Indiach, jako o państwie kontrastów. Na zakończenie Martyna Wojciechowska przedstawi swoje wrażenia z podróży do Nepalu, gdzie przebywa się „blisko nieba”. Wszyscy uczniowie wypełnią test na młodego geografa, a najlepsi z nich otrzymają cenne nagrody.

Późnym popołudniem w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej znany polskim telewidzom Witold Casetii opowie o wyprawach w Dolomity i zwróci uwagę na piękno tych włoskich gór. Następnie Stephen Bouey i Steven Shoppman ze Stanów Zjednoczonych zaprezentują swoje wrażenia z wyprawy… truckiem dookoła Ziemi. Na zakończenie trzeciego dnia festiwalu, Portugalczyk Joao Garcia opowie o swoich wpinaczkach w górach wysokich i o radości, jaką przeżył w tym roku wraz z łodzianinem Piotrem Pustelnikiem, zdobywając Koronę Himalajów.

To wszystko już dziś na Explorers Festival, a szczegóły znajdziecie na: www.explorerfestival.pl

Styl życia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!