14 grudnia został wydany komunikat na temat rozwiązania umowy pomiędzy hiszpańską stajnią HRT a Colinem Kollesem. Przypomnijmy, iż Niemiec był szefem ekipy!

Jak podaje formula1.pl, Kolles z hiszpańskim zespołem związany był od lutego tego roku. Pod jego wodzą osiągi bolidu F111 kierowanego przez Włocha Vitantionio Liuzziego, Hindusa Naraina Kartikeyana oraz Australijczyka Daniela Ricciardo, w trakcie sezonu przybliżyły się do rosyjskiego MVR-02 zespołu Marussia Virgin Racing, od którego kilkakrotnie okazali się lepsi.

Współpraca z ekipą została rozwiązana w wyniku innych poglądów na temat miejsca pracy zespołu. Zarząd ekipy, jako główny powód rozstania, podał "obranie nowego kierunku i decyzję nowego zarządu, aby przenieść zespół do Hiszpanii".

Do tego czasu, team korzystał z siedziby znajdującej się w Greding, która należy właśnie do Kollesa.

W oświadczeniu HRT F1 Team dziękuje również za współpracę i wkład w rozwój ekipy Colinowi: "HRT F1 Team chciałby podziękować dr Colinowi Kollesowi za jego pracę i oddanie przez ostatnie dwa lata i życzyć mu wszystkiego dobrego przy następnych projektach" - napisano w oświadczeniu.

Colin Kolles poprzednio pracował jako dyrektor techniczny w Jordanie, Midland, Spykerze i Force India. Swoje ekipy prowadził również w F3, DTM oraz Le Mans.
Będąc już przy hiszpańskim zespole, warto dodać, iż obecnie faworytem do partnerowania Pedro de la Rosie wydaje się być Holender Giedo van der Garde. 26-latek to piąty zawodnik tegorocznej Serii GP2, a także mistrz World Series by Renault z 2008 roku. Za Holendrem stoi potężny sponsor o nazwie McGregor, jak również jego krewny milioner. Więcej wiadomości na temat nowego zawodnika, powinniśmy jednak usłyszeć pod koniec grudnia. W przypadku zespołu Force India, ogłoszenie przyszłorocznych kierowców ma nastąpić już jutro. To też powinno przyspieszyć podanie nazwiska partnera Maldonado w Williamsie, bowiem faworytem do drugiego fotela w brytyjskiej stajni z Grove, wydaje się tegoroczny zawodnik hinduskiego teamu Niemiec Adrian Sutil.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!