Niemiec, Nico Hulkenberg w przyszłym roku będzie partnerować Szkotowi, Paulowi di Reście w zespole Force India. W hinduskiej ekipie zastąpił swojego rodaka Adriana Sutila.

Hulkenberg w przyszłym roku skończy 25 lat. W zeszłym sezonie zadebiutował w Formule 1 w zespole Williamsa. Największym sukcesem kierowcy urodzonego w Heidelbergu było zdobycie pole position w trudnych deszczowych warunkach na brazylijskim torze Interlagos. Ekipa z Grove w wyniku problemów finansowych nie mogła jednak pozwolić sobie na dwóch niepłacących za starty zawodników i miejsce młodego Niemca zajął Wenezuelczyk Pastor Maldonado. Nico trafił więc do Force India, gdzie pełnił rolę piątkowego kierowcy. Hulkenberg zaprezentował mocne osiągi, będąc równie szybkim, a czasem nawet szybszym od regularnych kierowców na jednym okrążeniu, dzięki czemu dostał szansę powrotu do wyścigów F1 od szefa ekipy Vijaya Mallyi.

Oto, co powiedział Hulkenberg po ogłoszeniu składu: "Jestem zadowolony, że mogę pozostać w zespole Sahara Force India i z tego, że otrzymałem szansę jeżdżenia podczas wyścigów w przyszłym roku. Nie było łatwo w tym sezonie oglądać rywalizację z boku, ale dałem z siebie wszystko, aby pomóc ekipie i pokazałem na co mnie stać."

Zadowolony z przedłużenia kontraktu jest również najlepszy debiutant sezonu Paul di Resta: "Nie mogę się doczekać mojego drugiego sezonu w Formule 1 i kontynuacji dorastania i rozwijania się z Sahara Force India. Już dawno mówiłem, że uwielbiam być częścią tego zespołu: są ambitni, głodni sukcesu i dobrze razem pracujemy."

Vijay Mallya spuentował całą konferencję podziękowaniami dla Adriana Sutila za wkład w pracę zespołu i bycie jego częścią od początku jego istnienia, a więc od 2008 roku: - "Nasz nowy skład oznacza, że mówimy 'dowiedzenia' Adrianowi Sutilowi, który był z nami od czasu naszego wejścia do tego sportu. Był integralną częścią naszego sukcesu przez ostatnie cztery sezony i życzymy mu wszystkiego dobrego w przyszłości."

Wyżej wspomniany Niemiec wydaje się faworytem do zastąpienia Rubensa Barrichello w brytyjskiej stajni Williamsa. Na korzyść Sutila działa nie tylko doświadczenie oraz stosunkowo młody wiek (28 lat), ale również znakomity tegoroczny sezon, w którym pewnie pokonał swojego partnera di Restę. Za Adrianem stoi także potężny sponsor w osobie Mediona, który wspiera go począwszy od startów Spykera w sezonie 2007 - informuje formula1.pl.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!